1/4

Stombergs Recond AB

Aktivt bolag
Ekolsund·Trävaror
Sedan1998· 28 årOrg.nr556559-8116

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Stombergs Recond AB är en leverantör och återförsäljare inom motocross, enduro och ATV. Företaget köper, säljer och byter fordon samt tillhandahåller ett välsorterat sortiment av reservdelar, personlig utrustning och tillbehör. Verksamheten innefattar även egen verkstad för service samt tjänster för förmedling och…

Serviceområden

EkolsundUppsala län

Registrerad adress

Sjövägen 3, 74950 Ekolsund

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Stombergs Recond AB

Låst

Stombergs Recond AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Trävaror
2Producenter
3Konsulter

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Stombergs Recond AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20211,98 Mkr
  • 20222,78 Mkr
  • 20232,57 Mkr
  • 20242,58 Mkr
  • 20251,99 Mkr
20251,99 Mkr−22,9 % mot föregående år

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
1 988 tkr
Resultat efter finansnetto
2 tkr
Årets resultat
1 tkr
Summa tillgångar
756 tkr
Summa skulder
311 tkr
Eget kapital
445 tkr
Soliditet
58.9 %

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

58.9 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

2.4

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

0.1 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Del av Krägga Maskin-koncernen

5 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.

Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Stombergs Recond AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Aktiebolaget skall bedriva rekonditionering av trägolv, innefattande all typ av underhållsarbeten så som rengöring och ytbehandling samt renovering av trägolv, samt tillhandahålla konsulttjänster inom dessa områden och därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

16220

Tillverkning av sammansatta parkettgolv

Huvudbransch
71121

Teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik

Branscher & sökord

Byggentreprenader-InfrastrukturKonsulterProducenterTeknikkonsulterTrävarorTrävaror - produktion

Team & organisation

Styrelse & ledning

Lill Heléné SvenssonVerkställande direktör
Lill Heléné SvenssonLedamot
Lars Oscar Joacim SvenssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Stombergs Recond AB

Vad gör Stombergs Recond AB?
Stombergs Recond AB är verksamt inom trävaror med utgångspunkt i Ekolsund i Uppsala län. Företaget arbetar bland annat med trävaror, producenter, konsulter och teknikkonsulter.
Var finns Stombergs Recond AB?
Stombergs Recond AB har sin verksamhet i Ekolsund i Uppsala län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Stombergs Recond AB?
Företaget utför trävaror, producenter, konsulter och teknikkonsulter för kunder i och omkring Ekolsund. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Stombergs Recond AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556559-8116 och har varit verksamt sedan 1998.
Hur stort är Stombergs Recond AB?
Stombergs Recond AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.98 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Stombergs Recond AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Sjövägen 3, 74950 Ekolsund

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Stombergs Recond AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

Stombergs Recond AB logotyp
Stombergs Recond AB
Trävaror | Ekolsund