1/4

Skidsta Hus AB

Aktivt bolag
Ullånger·Fastighetsbolag, lokaler
Sedan2002· 24 årOrg.nr556630-0587

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Hustillverkare av trähus. Villor och fritidshus med prefabricerade element.

Serviceområden

UllångerVästernorrlands län

Registrerad adress

Äskja 310, 87395 Ullånger

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Skidsta Hus AB

Låst

Skidsta Hus AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Fastighetsbolag, lokaler

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2020 till 2024 · klicka på ett år för detaljer

20241,68 Mkr−52,3 % mot föregående år

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2024 | Slutar 12/31

Omsättning
1 680 tkr
Resultat efter finansnetto
−408 tkr
Årets resultat
7 tkr
Summa tillgångar
38 611 tkr
Summa skulder
28 700 tkr
Eget kapital
9 911 tkr
Soliditet
25.7 %

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2024.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

25.7 %

God

En sund kapitalbas som ger stabilitet i vardagen.

Kassalikviditet

1.1

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

-24.3 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Revisor

Ann Charlott Bouvin

Del av Skidstahus-koncernen

2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.

Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Skidsta Hus AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

BUI

BUI

register

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall bedriva förvaltning av aktier och fastigheter samt idka därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

68202

Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler

Branscher & sökord

Fastighetsbolag, lokaler

Team & organisation

Styrelse & ledning

Carl Ingemar KallinVerkställande direktör
Karl Fredrik HolmlundOrdförande
Johan Olof EkströmLedamot

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Skidsta Hus AB

Vad gör Skidsta Hus AB?
Skidsta Hus AB är verksamt inom fastighetsbolag, lokaler med utgångspunkt i Ullånger i Västernorrlands län. Företaget arbetar bland annat med fastighetsbolag, lokaler.
Var finns Skidsta Hus AB?
Skidsta Hus AB har sin verksamhet i Ullånger i Västernorrlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Skidsta Hus AB?
Företaget utför fastighetsbolag, lokaler för kunder i och omkring Ullånger. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Skidsta Hus AB behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas Nyproduktion_tier1. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Skidsta Hus AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556630-0587 och har varit verksamt sedan 2002.
Hur stort är Skidsta Hus AB?
Skidsta Hus AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.81 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Skidsta Hus AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

62/ 100

Okej

Sammanvägd bedömning från verifieringar, branschmedlemskap, erfarenhet och ekonomi.

Verifieringar60%
Branschmedlemskap85%
Erfarenhet100%
Ekonomi65%
Omdömen · Inga omdömen än0%
Företaget har verifierat profilen0%

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Äskja 310, 87395 Ullånger

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Skidsta Hus AB logotyp
Skidsta Hus AB
Fastighetsbolag, lokaler | Ullånger