1/4

Sea Systems i Vellinge AB

Aktivt bolag
Vellinge·Leverantör
Sedan2014· 12 år2anställdaOrg.nr556971-7001

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Sea Systems i Vellinge AB grundades 2014 och utvecklar samt tillverkar marinelektronik under varumärket SEAS. Företaget erbjuder antennsystem, IPTV samt lösningar för distribution av TV, radio, nätverk och fiber ombord på fartyg. Produkter och distributionstekniker säljs globalt via ett nätverk av återförsäljare.

Serviceområden

VellingeSkåne län

Registrerad adress

Terminalgatan 19 A, 23539 Vellinge

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Sea Systems i Vellinge AB

Låst

Sea Systems i Vellinge AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Producenter
2Grossister

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20213,81 Mkr
  • 20225,97 Mkr
  • 20235,76 Mkr
  • 20244,65 Mkr
  • 20255,69 Mkr
20255,69 Mkr+22,4 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20213 st
  • 20223 st
  • 20232 st
  • 20242 st
  • 20252 st

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
5 686 tkr
Resultat efter finansnetto
1 119 tkr
Årets resultat
10 tkr
Summa tillgångar
6 862 tkr
Summa skulder
6 580 tkr
Eget kapital
282 tkr
Soliditet
4.1 %
Anställda
2

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

4.1 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

18.6

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

19.7 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Revisor

Bengt Roland Andersson

Del av RAM International-koncernen

2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.

Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Sea Systems i Vellinge AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget ska utveckla och sälja marinelektronik samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

26300

Tillverkning av kommunikationsutrustning

Huvudbransch
46502

Partihandel med elektronikkomponenter

Branscher & sökord

Elektronik - LegotillverkningElektronik - ProduktionsutrustningarElektronik- och telekommunikationsutrustningElektronik- och telekommunikationsutrustning - grossistGrossisterProducenter

Team & organisation

Styrelse & ledning

Maria Magdalena Risberg GräffOrdförande
Maria Magdalena Risberg GräffLedamot
Per Mårten RisbergLedamot

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Sea Systems i Vellinge AB

Vad gör Sea Systems i Vellinge AB?
Sea Systems i Vellinge AB är verksamt inom leverantör med utgångspunkt i Vellinge i Skåne län. Företaget arbetar bland annat med producenter och grossister.
Var finns Sea Systems i Vellinge AB?
Sea Systems i Vellinge AB har sin verksamhet i Vellinge i Skåne län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Sea Systems i Vellinge AB?
Företaget utför producenter och grossister för kunder i och omkring Vellinge. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Sea Systems i Vellinge AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556971-7001 och har varit verksamt sedan 2014.
Hur stort är Sea Systems i Vellinge AB?
Sea Systems i Vellinge AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 3.81 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Sea Systems i Vellinge AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Terminalgatan 19 A, 23539 Vellinge

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Sea Systems i Vellinge AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

SS
Sea Systems i Vellinge AB
Leverantör | Vellinge