Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Auktoriseringar
Inga certifikat eller behörigheter registrerade än
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB grundades 2017 och har sitt säte i Eskilstuna. Företaget levererar och installerar säkerhetsdörrar, branddörrar och tillval som fastighetsboxar till bland annat privatpersoner, bostadsrättsföreningar, fastighetsägare och industri i hela Sverige. Dörrarna rekommenderas av Svenska…
Serviceområden
Registrerad adress
Östra Storgatan 2 A, 63342 Eskilstuna
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB
Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20210,00 Mkr
- 20220,00 Mkr
- 20230,00 Mkr
- 20240,00 Mkr
- 20250,00 Mkr
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 0 tkr
- Resultat efter finansnetto
- −2 tkr
- Årets resultat
- −2 tkr
- Summa tillgångar
- 190 tkr
- Summa skulder
- 64 tkr
- Eget kapital
- 126 tkr
- Soliditet
- 66.3 %
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
66.3 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
2.2
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Revisor
Bodil Anna Vilhelmina Gistrand
Koncernmoder
2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.
- Prodoor Säkerhetsdörrar Norden ABKoncernmoderDetta bolag559123-6756Eskilstuna · Dörrar, portar
- Prodoor Säkerhetsdörrar Sverige AB556866-3610Solna · Fönster & dörrar
Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget skall äga och förvalta värdepapper, aktier och andelar i andra bolag samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Tillverkning av dörrar och fönster av metall
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB
- Vad gör Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB?
- Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB är verksamt inom dörrar, portar med utgångspunkt i Eskilstuna i Södermanlands län. Företaget arbetar bland annat med dörrar, portar, metaller, legeringar och producenter.
- Var finns Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB?
- Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB har sin verksamhet i Eskilstuna i Södermanlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB?
- Företaget utför dörrar, portar, metaller, legeringar och producenter för kunder i och omkring Eskilstuna. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Är Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559123-6756 och har varit verksamt sedan 2017.
- Hur stort är Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB?
- Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB har 1 till 10 anställda. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Prodoor Säkerhetsdörrar Norden AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.