1/4

Lekebergs Måleri & Bygg AB

Aktivt bolag
Fjugesta·Målare
Sedan2015· 11 år6anställdaOrg.nr559011-5084

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Lekebergs Måleri & Bygg AB är ett företag i Fjugesta, Örebro län, som grundades år 2015. Företaget har 6 anställda och är verksamt inom måleriarbeten samt som byggmästare.

Serviceområden

FjugestaÖrebro län

Registrerad adress

C/O Björn Sahlqvist, Fjugesta Gårdsväg 14, 71630 Fjugesta

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Lekebergs Måleri & Bygg AB

Låst

Lekebergs Måleri & Bygg AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Måleriarbeten

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 202123,3 Mkr
  • 202217,7 Mkr
  • 202310,6 Mkr
  • 20246,84 Mkr
  • 20258,51 Mkr
20258,51 Mkr+24,4 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 202129 st
  • 202211 st
  • 20237 st
  • 20246 st
  • 20256 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 04/30

Omsättning
8 506 tkr
Resultat efter finansnetto
347 tkr
Årets resultat
384 tkr
Summa tillgångar
5 478 tkr
Summa skulder
2 396 tkr
Eget kapital
3 082 tkr
Soliditet
56.3 %
Anställda
6

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

58.7 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

1.5

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

4.1 %

God

Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.

Revisor

Carl Erik Risto Storm

Del av Lekebergs Måleri & Entreprenad-koncernen

2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia (+ 1 bolag till enligt registret).

Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Lekebergs Måleri & Bygg AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall bedriva byggentreprenad, personaluthyrning, uthyrning av hjullastare och grävmaskiner, konsultuppdrag inom hem- och kontorsinredning samt annan därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43341

Måleriarbeten

Branscher & sökord

ByggmästareMåleriarbeten

Team & organisation

Styrelse & ledning

Björn Rune SahlqvistLedamot
Tommy Holger SahlqvistSuppleant
Carl Erik Risto StormRevisor

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Lekebergs Måleri & Bygg AB

Vad gör Lekebergs Måleri & Bygg AB?
Lekebergs Måleri & Bygg AB är verksamt inom målare med utgångspunkt i Fjugesta i Örebro län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare och måleriarbeten.
Var finns Lekebergs Måleri & Bygg AB?
Lekebergs Måleri & Bygg AB har sin verksamhet i Fjugesta i Örebro län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Lekebergs Måleri & Bygg AB?
Företaget utför byggmästare och måleriarbeten för kunder i och omkring Fjugesta. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Lekebergs Måleri & Bygg AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559011-5084 och har varit verksamt sedan 2015.
Hur stort är Lekebergs Måleri & Bygg AB?
Lekebergs Måleri & Bygg AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 23.28 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Lekebergs Måleri & Bygg AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

C/O Björn Sahlqvist, Fjugesta Gårdsväg 14, 71630 Fjugesta

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Lekebergs Måleri & Bygg AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

LM
Lekebergs Måleri & Bygg AB
Målare | Fjugesta