1/4

Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB

Aktivt bolag
Ängelholm·Rörmokare
Sedan2009· 17 år10anställdaOrg.nr556791-8825

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB grundades 2009 och är verksamt inom byggsektorn i Ängelholm, Skåne län. Företaget har 10 anställda och bedriver sin verksamhet som byggmästare.

Serviceområden

ÄngelholmSkåne län

Registrerad adress

C/O Carlsminne, Starby Landsväg 126, 26295 Ängelholm

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB

Låst

Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Bygg
2Byggmästare

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 202116,5 Mkr
  • 202224,9 Mkr
  • 202329,7 Mkr
  • 202431,0 Mkr
  • 202530,2 Mkr
202530,2 Mkr−2,6 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20217 st
  • 20228 st
  • 20239 st
  • 202411 st
  • 202510 st

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
30 175 tkr
Resultat efter finansnetto
4 952 tkr
Årets resultat
3 946 tkr
Summa tillgångar
12 170 tkr
Summa skulder
5 883 tkr
Eget kapital
6 287 tkr
Soliditet
51.7 %
Anställda
10

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

53.3 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

1.9

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

16.4 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Revisor

Mia Anneli Kristina Gudmundsson

Del av RuSa-koncernen

2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.

Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

INCERT

INCERT

Certifiering

Certifikatsnr
42
Giltigt t.o.m.
2029-10-08
Kontroll
Kontrollerad mot register

INCERT

INCERT

Certifiering

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget ska bedriva service och försäljning av kylanläggningar för stationära anläggningar och fordon, service och försäljning av värmeanläggningar och övriga vvs-arbeten, förvaltning av fastigheter och värdepapper samt annan därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43221

Värme- och sanitetsarbeten

Branscher & sökord

Byggmästare

Team & organisation

Styrelse & ledning

Sven Rune Lennart StarnertLedamot
Pia Ann-Charlotte KristianssonSuppleant
Mia Anneli Kristina GudmundssonRevisor

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB

Vad gör Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB?
Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB är verksamt inom rörmokare med utgångspunkt i Ängelholm i Skåne län. Företaget arbetar bland annat med bygg och byggmästare.
Var finns Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB?
Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB har sin verksamhet i Ängelholm i Skåne län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB?
Företaget utför bygg och byggmästare för kunder i och omkring Ängelholm. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas F-Gaser, F-Gaser - Företagscertifikat f-gas kat I och F-Gaser, F-Gaser - Personcertifikat f-gas kat I. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556791-8825 och har varit verksamt sedan 2009.
Hur stort är Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB?
Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 16.51 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

C/O Carlsminne, Starby Landsväg 126, 26295 Ängelholm

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

K&
Kyl- & Värmepumpservice Ängelholm AB
Rörmokare | Ängelholm