J Bergdahls Bygg AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
J Bergdahls Bygg AB är ett byggföretag baserat i Mullsjö med cirka 11 anställda. Företaget erbjuder helhetslösningar inom byggnation och projekt i samarbete med underentreprenörer. Verksamheten är även kopplad till fastighetsförvaltning och ägande av fastigheter i Mullsjö kommun.
Serviceområden
Registrerad adress
Gunnarsbovägen 5 A, 56532 Mullsjö
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar J Bergdahls Bygg AB
J Bergdahls Bygg AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 202133,7 Mkr
- 202242,7 Mkr
- 202333,5 Mkr
- 202421,8 Mkr
- 202522,3 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20218 st
- 202211 st
- 20239 st
- 202410 st
- 202511 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 22 297 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 202 tkr
- Årets resultat
- 158 tkr
- Summa tillgångar
- 6 263 tkr
- Summa skulder
- 3 993 tkr
- Eget kapital
- 2 270 tkr
- Soliditet
- 36.2 %
- Anställda
- 11
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
38.4 %
God
En sund kapitalbas som ger stabilitet i vardagen.
Kassalikviditet
1.5
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
0.9 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Revisor
Pär Anders Tomas Claesson
Del av J Bergdahls Bygg & Fastigheter-koncernen
2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.
- J Bergdahls Bygg & Fastigheter Holding ABKoncernmoder556857-5400
- J Bergdahls Bygg ABDetta bolag556717-0872Mullsjö · Byggmästare
Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till J Bergdahls Bygg AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
BYG
Byggföretagen
medlem
- Utfärdat
- 2011
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
BYG
Byggföretagen
avtal
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva byggnadsrörelse samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Byggande av bostadshus och andra byggnader
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om J Bergdahls Bygg AB
- Vad gör J Bergdahls Bygg AB?
- J Bergdahls Bygg AB är verksamt inom byggmästare med utgångspunkt i Mullsjö i Jönköpings län. Företaget arbetar bland annat med bygg, byggmästare och entreprenad.
- Var finns J Bergdahls Bygg AB?
- J Bergdahls Bygg AB har sin verksamhet i Mullsjö i Jönköpings län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder J Bergdahls Bygg AB?
- Företaget utför bygg, byggmästare och entreprenad för kunder i och omkring Mullsjö. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har J Bergdahls Bygg AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas Medlem i Byggföretagen och avtal. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är J Bergdahls Bygg AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556717-0872 och har varit verksamt sedan 2006.
- Hur stort är J Bergdahls Bygg AB?
- J Bergdahls Bygg AB har 11 till 50 anställda och en omsättning på 33.66 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag J Bergdahls Bygg AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
J Bergdahls Bygg AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.