1/4

Hardface AB

Aktivt bolag
Trosa·Betong & mursten
Sedan2009· 17 år2anställdaOrg.nr556788-2005

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Hållbara lösningar för mekaniskt slitage Hardface är sprunget ur svensk basindustri och vi verkar för att förbättra effektivitet och konkurrenskraft inom Svensk industri. Det gör vi genom att erbjuda hållbara lösningar inom mekaniskt slitage för längre livslängd, effektivare underhållsarbete och bättre lönsamhet. Med…

Serviceområden

TrosaSödermanlands län

Registrerad adress

Industrigatan 10 A, 61933 Trosa

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Hardface AB

Låst

Hardface AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggkonstruktör
2Byggteknikkonsult
3Legotillverkning

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Hardface AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2022 till 2026 · klicka på ett år för detaljer

  • 20226,46 Mkr
  • 20239,61 Mkr
  • 20248,71 Mkr
  • 20258,96 Mkr
  • 20268,59 Mkr
20268,59 Mkr−4,1 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20221 st
  • 20231 st
  • 20241 st
  • 20252 st
  • 20262 st

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2026 | Slutar 04/30

Omsättning
8 591 tkr
Resultat efter finansnetto
134 tkr
Årets resultat
83 tkr
Summa tillgångar
4 461 tkr
Summa skulder
2 456 tkr
Eget kapital
2 005 tkr
Soliditet
44.9 %
Anställda
2

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2026.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

46.2 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

1.2

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

1.6 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Revisor

Carl Patrik Resebo

Del av Primogum-koncernen

2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.

Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Hardface AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

Manufacturingguide

Manufacturingguide

register

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolagets verksamhet ska vara att bedriva försäljning av lösningar på slitageproblem inom industriella processer, såsom kompositstål och keramer, jämte därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

71122

Teknisk konsultverksamhet inom industriteknik

Branscher & sökord

KonsulterTeknikkonsulter

Team & organisation

Styrelse & ledning

Ulf Patrik Mattias SkogVerkställande direktör
Magnus Folke WahrenOrdförande
Kalevi Tapani MylläriLedamot

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Hardface AB

Vad gör Hardface AB?
Hardface AB är verksamt inom betong & mursten med utgångspunkt i Trosa i Södermanlands län. Företaget arbetar bland annat med byggkonstruktör, byggteknikkonsult, legotillverkning, teknisk konsult, tekniska konsulter och byggkonsult.
Var finns Hardface AB?
Hardface AB har sin verksamhet i Trosa i Södermanlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Hardface AB?
Företaget utför byggkonstruktör, byggteknikkonsult, legotillverkning, teknisk konsult, tekniska konsulter och byggkonsult för kunder i och omkring Trosa. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Hardface AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556788-2005 och har varit verksamt sedan 2009.
Hur stort är Hardface AB?
Hardface AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 6.46 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Hardface AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Industrigatan 10 A, 61933 Trosa

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Hardface AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

Hardface AB logotyp
Hardface AB
Betong & mursten | Trosa