1/4

Hagtorn VVS AB

Aktivt bolag
Malmö·Rörmokare
Sedan2019· 7 årOrg.nr559228-3146

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Hagtorn VVS AB är ett företag i Malmö, Skåne län, som grundades år 2019. Företaget verkar inom verksamhetsområdet för byggmästare.

Serviceområden

MalmöSkåne län

Registrerad adress

C/O Hagtorn Fastighetsservice Ab, Slipstensgatan 6, 21376 Malmö

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Hagtorn VVS AB

Låst

Hagtorn VVS AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20210,11 Mkr
  • 20220,68 Mkr
  • 20232,22 Mkr
  • 20241,82 Mkr
  • 20250,07 Mkr
20250,07 Mkr−96,2 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20231 st
  • 20241 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
70 tkr
Resultat efter finansnetto
71 tkr
Årets resultat
−3 tkr
Summa tillgångar
405 tkr
Summa skulder
110 tkr
Eget kapital
295 tkr
Soliditet
72.8 %

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

72.8 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

2.1

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

101.4 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Revisor

Henrik Backlund

Del av PHM-koncernen

19 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia (+ 32 bolag till enligt registret).

Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Hagtorn VVS AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget ska bedriva service och installation av VVS- anläggningar samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43221

Värme- och sanitetsarbeten

Branscher & sökord

Byggmästare

Team & organisation

Styrelse & ledning

Hans Fredrik JohanssonExtern verkställande direktör
Ville Valtteri RantalaOrdförande
Daniel Andreas Fornander AhlbinLedamot

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Hagtorn VVS AB

Vad gör Hagtorn VVS AB?
Hagtorn VVS AB är verksamt inom rörmokare med utgångspunkt i Malmö i Skåne län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare.
Var finns Hagtorn VVS AB?
Hagtorn VVS AB har sin verksamhet i Malmö i Skåne län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Hagtorn VVS AB?
Företaget utför byggmästare för kunder i och omkring Malmö. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Hagtorn VVS AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559228-3146 och har varit verksamt sedan 2019.
Hur stort är Hagtorn VVS AB?
Hagtorn VVS AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.11 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Hagtorn VVS AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

C/O Hagtorn Fastighetsservice Ab, Slipstensgatan 6, 21376 Malmö

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Hagtorn VVS AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

Hagtorn VVS AB logotyp
Hagtorn VVS AB
Rörmokare | Malmö