1/4

Fapvvs AB

Aktivt bolag
Tungelsta·Elektriker
Sedan2024· 2 år5anställdaOrg.nr559471-8032

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Fapvvs AB grundades 2024 i Tungelsta, Stockholms län, och har 5 anställda. Företaget är verksamt inom elinstallation, elektrikerarbeten och byggmästeri. De är medlemmar hos branschorganisationen Installatörsföretagen, vilket innebär att verksamheten följer gällande branschstandarder och kollektivavtal.

Serviceområden

TungelstaStockholms län

Registrerad adress

Skogsvägen 22, 137 55 Tungelsta, 13755 Tungelsta

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Fapvvs AB

Låst

Fapvvs AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Elinstallation
2VVS & rörarbeten
3Ventilation

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Fapvvs AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 202410,4 Mkr
  • 20256,93 Mkr
20256,93 Mkr−33,3 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20245 st
  • 20255 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
6 929 tkr
Resultat efter finansnetto
780 tkr
Årets resultat
559 tkr
Summa tillgångar
4 195 tkr
Summa skulder
1 822 tkr
Eget kapital
2 373 tkr
Soliditet
56.6 %
Anställda
5

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

59.2 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

2.5

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

11.3 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Revisor

Folke Fredrik Dellström

Del av Brakjons-koncernen

2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.

Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Fapvvs AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

INF

Installatörsföretagen

Medlem

Kontroll
Kontrollerad mot register

Elsäkerhetsverket

Elsäkerhetsverket

register

Registrerat elinstallationsföretag hos Elsäkerhetsverket, får utföra elarbete i Sverige.

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall bedriva projektering av VVS installationer samt projektering och utförande av installationer inom fastighets automation samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43210

Elinstallationer

Huvudbransch
71124

Teknisk konsultverksamhet inom energi-, miljö- och VVS-teknik

Branscher & sökord

ByggmästareElinstallationerKonsulterMiljöteknikTeknikkonsulter

Team & organisation

Styrelse & ledning

Peter Ingemar SedvallVerkställande direktör
Peter Ingemar SedvallLedamot
Hanna Kristina SedvallSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Fapvvs AB

Vad gör Fapvvs AB?
Fapvvs AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Tungelsta i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, vvs & rörarbeten, ventilation, elteknik, automation, elteknik, elinstallation och byggmästare.
Var finns Fapvvs AB?
Fapvvs AB har sin verksamhet i Tungelsta i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Fapvvs AB?
Företaget utför elinstallation, vvs & rörarbeten, ventilation, elteknik, automation, elteknik, elinstallation och byggmästare för kunder i och omkring Tungelsta. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Fapvvs AB behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas INF och Medlem i Installatörsföretagen. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Fapvvs AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559471-8032 och har varit verksamt sedan 2024.
Hur stort är Fapvvs AB?
Fapvvs AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 10.39 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Fapvvs AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Skogsvägen 22, 137 55 Tungelsta, 13755 Tungelsta

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Fapvvs AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

FA
Fapvvs AB
Elektriker | Tungelsta