El-Teknik i Lerum Aktiebolag
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
El-Teknik i Lerum Aktiebolag grundades 1990 och är verksamt inom elinstallation i Göteborg, Västra Götalands län. Företaget är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att det uppfyller myndighetens krav för att lagligt bedriva elinstallationsarbete.
Serviceområden
Registrerad adress
Hedåsgatan 6 A Lgh 1402, 41253 Göteborg
Sammanfattat omdöme
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar El-Teknik i Lerum Aktiebolag
El-Teknik i Lerum Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som El-Teknik i Lerum Aktiebolag erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2020 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20200,00 Mkr
- 20210,00 Mkr
- 20220,00 Mkr
- 20240,13 Mkr
- 20250,39 Mkr
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 04/30
- Omsättning
- 390 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 108 tkr
- Årets resultat
- 8 tkr
- Summa tillgångar
- 532 tkr
- Summa skulder
- 263 tkr
- Eget kapital
- 269 tkr
- Soliditet
- 50.6 %
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
50.6 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
2.0
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
27.7 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Del av LZ Förvaltning i Lerum-koncernen
2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia (+ 1 bolag till enligt registret).
- LZ Förvaltning i Lerum ABKoncernmoder556666-6458Göteborg
- El-Teknik i Lerum AktiebolagDetta bolag556397-6801Göteborg · Elinstallation
Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till El-Teknik i Lerum Aktiebolag, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget skall bedriva elektrisk installationsrörelse, försäljning av elektriska apparater, markentreprenadarbeten, handel med värdepapper ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Elinstallationer
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om El-Teknik i Lerum Aktiebolag
- Vad gör El-Teknik i Lerum Aktiebolag?
- El-Teknik i Lerum Aktiebolag är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Göteborg i Västra Götalands län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el och byggmästare.
- Var finns El-Teknik i Lerum Aktiebolag?
- El-Teknik i Lerum Aktiebolag har sin verksamhet i Göteborg i Västra Götalands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder El-Teknik i Lerum Aktiebolag?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el och byggmästare för kunder i och omkring Göteborg. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har El-Teknik i Lerum Aktiebolag behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är El-Teknik i Lerum Aktiebolag ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556397-6801 och har varit verksamt sedan 1990.
- Hur stort är El-Teknik i Lerum Aktiebolag?
- El-Teknik i Lerum Aktiebolag har 1 till 10 anställda. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag El-Teknik i Lerum Aktiebolag?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
El-Teknik i Lerum Aktiebolag tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.