Dala Holding AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
DALA Holding AB är ett företag grundat år 2019 med säte i Borlänge, Dalarnas län.
Serviceområden
Registrerad adress
Älvnäsvägen 3, 78169 Borlänge
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Dala Holding AB
Dala Holding AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20210,00 Mkr
- 20220,00 Mkr
- 20230,00 Mkr
- 20240,00 Mkr
- 20250,00 Mkr
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 1 tkr
- Resultat efter finansnetto
- −1 tkr
- Årets resultat
- −1 tkr
- Summa tillgångar
- 55 tkr
- Summa skulder
- 14 tkr
- Eget kapital
- 41 tkr
- Soliditet
- 74.5 %
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
74.6 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
0.0
Svag
Kan ha tajt likviditet, be gärna om referenser för pågående projekt.
Vinstmarginal
-100.0 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Koncernmoder
2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia (+ 1 bolag till enligt registret).
- DALA Holding ABKoncernmoderDetta bolag559212-2708Borlänge
- Bret AB559251-6552Borlänge · Elinstallation
Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Dala Holding AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Äga och förvalta bolag.
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Dala Holding AB
- Vad gör Dala Holding AB?
- Dala Holding AB är verksamt inom totalentreprenör med utgångspunkt i Borlänge i Dalarnas län.
- Var finns Dala Holding AB?
- Dala Holding AB har sin verksamhet i Borlänge i Dalarnas län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Har Dala Holding AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas BUI. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Dala Holding AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559212-2708 och har varit verksamt sedan 2019.
- Hur kontaktar jag Dala Holding AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Dala Holding AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.