Autech AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Autech AB är ett elinstallationsföretag baserat i Örebro, Örebro län, som grundades år 2023 och har 3 anställda. Företaget är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att det uppfyller lagstadgade krav för att lagligt utföra elinstallationsarbeten.
Serviceområden
Registrerad adress
C/O Aion Konsult Ab, Adolfsbergsvägen 4, 70227 Örebro
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Autech AB
Autech AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Autech AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20245,96 Mkr
- 20258,56 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20243 st
- 20253 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 10/31
- Omsättning
- 8 557 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 1 637 tkr
- Årets resultat
- 975 tkr
- Summa tillgångar
- 2 946 tkr
- Summa skulder
- 1 693 tkr
- Eget kapital
- 1 253 tkr
- Soliditet
- 42.5 %
- Anställda
- 3
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
61.4 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
3.0
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
19.1 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Revisor
Jan Joacim Brännström
Del av AION-koncernen
4 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.
- AION Group ABKoncernmoder559446-8828
- Autech ABDetta bolag559450-7856Örebro · Elinstallation
- Aion Konsult AB559287-8010Örebro · Elinstallation
- Ambisys AB559450-8573Upplands Väsby · Elinstallation
Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Autech AB, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Aktiebolaget skall driva försäljning och service av elektriska installationer, samt installation och driftsättning av värmepumpar, fjärrvärmeanläggningar och ventilationsanläggningar.
Näringsgren (SNI)
Teknisk konsultverksamhet inom energi-, miljö- och VVS-teknik
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Autech AB
- Vad gör Autech AB?
- Autech AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Örebro i Örebro län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el, teknikkonsulter och miljöteknik.
- Var finns Autech AB?
- Autech AB har sin verksamhet i Örebro i Örebro län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Autech AB?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el, teknikkonsulter och miljöteknik för kunder i och omkring Örebro. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Autech AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Autech AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559450-7856 och har varit verksamt sedan 2023.
- Hur stort är Autech AB?
- Autech AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 5.96 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Autech AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Autech AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.