Alverdens Aktiebolag
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Alverdens Aktiebolag är ett företag i Huddinge, Stockholms län, som grundades år 1998. Företaget har sju anställda och är verksamt som entreprenörer och byggmästare samt inom borrning.
Serviceområden
Registrerad adress
Lännavägen 21, 14145 Huddinge
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Alverdens Aktiebolag
Alverdens Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Alverdens Aktiebolag erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 202117,0 Mkr
- 202220,7 Mkr
- 202333,6 Mkr
- 202459,7 Mkr
- 202567,2 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20214 st
- 20225 st
- 20235 st
- 20246 st
- 20257 st
NyckeltalVerifieratVäxande företag
Räkenskapsår 2025 | Slutar 08/31
- Omsättning
- 67 176 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 22 802 tkr
- Årets resultat
- 18 327 tkr
- Summa tillgångar
- 81 389 tkr
- Summa skulder
- 41 367 tkr
- Eget kapital
- 40 022 tkr
- Soliditet
- 49.2 %
- Anställda
- 7
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
61.8 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
2.0
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
33.9 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Revisor
Lars Mikael Karlsson
Del av Vaneklur-koncernen
2 juridiska bolag i koncernen har profiler på Builvia.
- Vaneklur Holding ABKoncernmoder559518-5041
- Alverdens AktiebolagDetta bolag556561-4020Huddinge · Mark & anläggning
Offertförfrågningar från den här sidan går alltid till Alverdens Aktiebolag, inte till andra bolag i koncernen. Besök respektive bolags profil för att kontakta dem direkt.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Medlem – Borrföretagen (c…
Medlem – Borrföretagen (certifierad brunnsborrare)
Medlemskap/Certifiering
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget skall bedriva brunnsborrning, mark- & anläggnings- entreprenad, VVS-installationer, samt konsultverksamhet inom reklam och data, ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Mark- och grundarbeten
HuvudbranschMarkundersökning
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Alverdens Aktiebolag
- Vad gör Alverdens Aktiebolag?
- Alverdens Aktiebolag är verksamt inom markarbete med utgångspunkt i Huddinge i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med mark & anläggning, bergvärme, borrfirma, borrföretag, borrning och brunnsborrning.
- Var finns Alverdens Aktiebolag?
- Alverdens Aktiebolag har sin verksamhet i Huddinge i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Alverdens Aktiebolag?
- Företaget utför mark & anläggning, bergvärme, borrfirma, borrföretag, borrning och brunnsborrning för kunder i och omkring Huddinge. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Alverdens Aktiebolag behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas Medlemskap/Certifiering. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Alverdens Aktiebolag ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556561-4020 och har varit verksamt sedan 1998.
- Hur stort är Alverdens Aktiebolag?
- Alverdens Aktiebolag har 1 till 10 anställda och en omsättning på 16.95 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Alverdens Aktiebolag?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Alverdens Aktiebolag tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.