1/4

Walfridson Arma Stensjön AB

Aktivt bolag
Västerås·VVS-produkter
Sedan1997· 29 årOrg.nr556545-2421

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Walfridson erbjuder metallrördelar i form av bussningar, G hylsor, kopplingar, lödhylsor, muffar, muttrar, nipplar och pluggar för vvs.

Serviceområden

VästeråsJönköpings län

Registrerad adress

Gesällgatan 21, 72220 Västerås

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Walfridson Arma Stensjön AB

Låst

Walfridson Arma Stensjön AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Arborrning
2Facility service
3Fastighetsskötsel

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Walfridson Arma Stensjön AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20210,33 Mkr
  • 20220,45 Mkr
  • 20230,40 Mkr
  • 20240,60 Mkr
  • 20250,19 Mkr
20250,19 Mkr−68,3 % mot föregående år

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
189 tkr
Resultat efter finansnetto
35 tkr
Årets resultat
35 tkr
Summa tillgångar
180 tkr
Summa skulder
1 036 tkr
Eget kapital
−856 tkr
Soliditet
-475.6 %

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

-475.6 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

2.1

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

18.5 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

Manufacturingguide

Manufacturingguide

register

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall bedriva uthyrning av lokaler för olika ändamål, förvaltning av fastigheter, mindre reparations- och service- tjänster inom fastighetssektorn, inre och yttre renoveringar samt därmed förenlig verksamhet. Därutöver skall bolaget äga och för= valta fast och lös egendom.

Näringsgren (SNI)

68202

Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler

Branscher & sökord

Fastighetsbolag, lokaler

Team & organisation

Styrelse & ledning

Susanne Georgsdotter FromellLedamot
Per Einar MårtenssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Walfridson Arma Stensjön AB

Vad gör Walfridson Arma Stensjön AB?
Walfridson Arma Stensjön AB är verksamt inom vvs-produkter med utgångspunkt i Västerås i Jönköpings län. Företaget arbetar bland annat med arborrning, facility service, fastighetsskötsel, hening, karusellsvarvning och pipborrning.
Var finns Walfridson Arma Stensjön AB?
Walfridson Arma Stensjön AB har sin verksamhet i Västerås i Jönköpings län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Walfridson Arma Stensjön AB?
Företaget utför arborrning, facility service, fastighetsskötsel, hening, karusellsvarvning och pipborrning för kunder i och omkring Västerås. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Walfridson Arma Stensjön AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556545-2421 och har varit verksamt sedan 1997.
Hur stort är Walfridson Arma Stensjön AB?
Walfridson Arma Stensjön AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.33 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Walfridson Arma Stensjön AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Gesällgatan 21, 72220 Västerås

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Walfridson Arma Stensjön AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

WA
Walfridson Arma Stensjön AB
VVS-produkter | Västerås