Västerbergslagens Mark & Anläggning AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Auktoriseringar
Inga certifikat eller behörigheter registrerade än
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Västerbergslagens Mark & Anläggning AB är ett företag i Ludvika, Dalarna, som grundades 2019. Företaget har 12 anställda och är verksamt som mark- och anläggningsentreprenörer, entreprenörer samt byggmästare.
Serviceområden
Registrerad adress
Axvägen 1, 77140 Ludvika
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Västerbergslagens Mark & Anläggning AB
Västerbergslagens Mark & Anläggning AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20218,66 Mkr
- 202218,5 Mkr
- 202329,4 Mkr
- 202451,3 Mkr
- 202548,6 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20213 st
- 20229 st
- 202315 st
- 202415 st
- 202512 st
NyckeltalVerifieratVäxande företag
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 48 548 tkr
- Resultat efter finansnetto
- −3 865 tkr
- Årets resultat
- −2 665 tkr
- Summa tillgångar
- 17 159 tkr
- Summa skulder
- 13 914 tkr
- Eget kapital
- 3 245 tkr
- Soliditet
- 18.9 %
- Anställda
- 12
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
18.9 %
Svag
Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.
Kassalikviditet
1.1
God
Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.
Vinstmarginal
-8.0 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Revisor
Björn Olof Anders Johansson Sjödin
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget ska driva Bygg & Anläggningsprojekt. Bolaget skall bedriva tomt- och fastighetsutveckling och därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Mark- och grundarbeten
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Västerbergslagens Mark & Anläggning AB
- Vad gör Västerbergslagens Mark & Anläggning AB?
- Västerbergslagens Mark & Anläggning AB är verksamt inom markarbete med utgångspunkt i Ludvika i Dalarnas län. Företaget arbetar bland annat med mark & anläggning, byggmästare och entreprenörer.
- Var finns Västerbergslagens Mark & Anläggning AB?
- Västerbergslagens Mark & Anläggning AB har sin verksamhet i Ludvika i Dalarnas län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Västerbergslagens Mark & Anläggning AB?
- Företaget utför mark & anläggning, byggmästare och entreprenörer för kunder i och omkring Ludvika. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Är Västerbergslagens Mark & Anläggning AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559232-7729 och har varit verksamt sedan 2019.
- Hur stort är Västerbergslagens Mark & Anläggning AB?
- Västerbergslagens Mark & Anläggning AB har 11 till 50 anställda och en omsättning på 8.66 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Västerbergslagens Mark & Anläggning AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Västerbergslagens Mark & Anläggning AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.