1/4

Totalhus i Uppsala AB

Aktivt bolag
Uppsala·Snickare
Sedan2023· 3 år5anställdaOrg.nr559465-5283

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Välkommen till Totalhus – Din lokala hantverkare i Uppsala. Totalhus i Uppsala har över 30 års kunskap och erfarenhet av bygg och renovering. Med väl etablerade, och sedan länge fungerande arbetsrutiner tillsammans med våra leverantörer kan vi erbjuda allt från fönsterbyten till om- och nybyggnationer.

Serviceområden

UppsalaUppsala län

Registrerad adress

Gnistagatan 15, 754 54 Uppsala

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Totalhus i Uppsala AB

Låst

Totalhus i Uppsala AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Snickare
2Bygga nytt hus, nybyggnation
3Elinstallation, elektriker

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Totalhus i Uppsala AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20244,89 Mkr
  • 202513,8 Mkr
202513,8 Mkr+181,2 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20244 st
  • 20255 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
13 748 tkr
Resultat efter finansnetto
813 tkr
Årets resultat
522 tkr
Summa tillgångar
3 189 tkr
Summa skulder
2 418 tkr
Eget kapital
771 tkr
Soliditet
24.2 %
Anställda
5

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

27.9 %

God

En sund kapitalbas som ger stabilitet i vardagen.

Kassalikviditet

1.4

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

5.9 %

God

Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.

Bifirmor

Totalhus fönster & dörrar

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget ska bedriva nybyggnationer, samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43320

Byggnadssnickeriarbeten

Huvudbransch
41000

Byggande av bostadshus och andra byggnader

Branscher & sökord

ByggmästareSnickeriarbeten

Team & organisation

Styrelse & ledning

Erik Daniel Joakim BjörkholmOrdförande
Erik Daniel Joakim BjörkholmLedamot
Philip BjörkholmLedamot

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Totalhus i Uppsala AB

Vad gör Totalhus i Uppsala AB?
Totalhus i Uppsala AB är verksamt inom snickare med utgångspunkt i Uppsala i Uppsala län. Företaget arbetar bland annat med snickare, bygga nytt hus, nybyggnation, elinstallation, elektriker, fasadtvätt, taktvätt, fönster, dörr eller lås och håltagning.
Var finns Totalhus i Uppsala AB?
Totalhus i Uppsala AB har sin verksamhet i Uppsala i Uppsala län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Totalhus i Uppsala AB?
Företaget utför snickare, bygga nytt hus, nybyggnation, elinstallation, elektriker, fasadtvätt, taktvätt, fönster, dörr eller lås och håltagning för kunder i och omkring Uppsala. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Totalhus i Uppsala AB behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas BB. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Totalhus i Uppsala AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559465-5283 och har varit verksamt sedan 2023.
Hur stort är Totalhus i Uppsala AB?
Totalhus i Uppsala AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 4.89 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Totalhus i Uppsala AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Gnistagatan 15, 754 54 Uppsala

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Totalhus i Uppsala AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

Totalhus i Uppsala AB logotyp
Totalhus i Uppsala AB
Snickare | Uppsala