TGM Bro Växjö AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Auktoriseringar
Inga certifikat eller behörigheter registrerade än
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
TGM Bro Växjö AB är ett entreprenad- och byggföretag specialiserat på bro- och betongarbeten. Företaget utför nybyggnation och reparationer av betongbroar, träbroar och stenvalvsbroar samt arbetar med betongsprutning. Verksamheten utgår från Växjö och Tranås med främsta arbetsområde i Småland, Skåne och Blekinge, där…
Serviceområden
Registrerad adress
Sandvägen 2, 35245 Växjö
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar TGM Bro Växjö AB
TGM Bro Växjö AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 202412,0 Mkr
- 20256,46 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20246 st
- 20256 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 08/31
- Omsättning
- 6 460 tkr
- Resultat efter finansnetto
- −278 tkr
- Årets resultat
- −119 tkr
- Summa tillgångar
- 1 607 tkr
- Summa skulder
- 1 518 tkr
- Eget kapital
- 89 tkr
- Soliditet
- 5.5 %
- Anställda
- 6
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
5.5 %
Svag
Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.
Kassalikviditet
0.9
Svag
Kan ha tajt likviditet, be gärna om referenser för pågående projekt.
Vinstmarginal
-4.3 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva entreprenadverksamhet inom mark och anläggning samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Anläggning av broar och tunnlar
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om TGM Bro Växjö AB
- Vad gör TGM Bro Växjö AB?
- TGM Bro Växjö AB är verksamt inom byggmästare med utgångspunkt i Växjö i Kronobergs län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare och entreprenörer.
- Var finns TGM Bro Växjö AB?
- TGM Bro Växjö AB har sin verksamhet i Växjö i Kronobergs län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder TGM Bro Växjö AB?
- Företaget utför byggmästare och entreprenörer för kunder i och omkring Växjö. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Är TGM Bro Växjö AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559445-6146 och har varit verksamt sedan 2023.
- Hur stort är TGM Bro Växjö AB?
- TGM Bro Växjö AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 11.95 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag TGM Bro Växjö AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
TGM Bro Växjö AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.