1/3

TAK O MER i Göteborg AB

Aktivt bolag
Grimsås·Tak
Sedan2024· 2 årOrg.nr559467-4052

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

TAK O MER i Göteborg AB är ett byggföretag grundat år 2024 med säte i Göteborg, Västra Götalands län. Företaget verkar som byggmästare och utför tjänster inom takarbeten och takbeläggningar.

Serviceområden

GrimsåsVästra Götalands län

Registrerad adress

Stjärnvägen 5, 51470 Grimsås

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar TAK O MER i Göteborg AB

Låst

TAK O MER i Göteborg AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Takbeläggningar
3Takarbeten

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20242,96 Mkr
  • 20252,97 Mkr
20252,97 Mkr+0,3 % mot föregående år

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
2 969 tkr
Resultat efter finansnetto
330 tkr
Årets resultat
262 tkr
Summa tillgångar
704 tkr
Summa skulder
117 tkr
Eget kapital
587 tkr
Soliditet
83.4 %

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

83.4 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

3.7

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

11.1 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Nyläggning, omläggning samt renovering av tak. Renovering, ombyggnation och tillbyggnation av fastighet. Övriga tjänster relaterade till fastighet, fastighetsservice och fastighetsunderhåll. Underentreprenörsverksamhet riktat mot företag verksamma i ovan branscher. Inköp, försäljning, installation och service av solproduktionsanläggning. Legotillverkning och försäljning av produkter relaterat till ovan nämnda verksamheter. Konsultverksamhet rörande renovering, ombyggnation och tillbyggnation av fastighet, samt fastighetsunderhåll och fastighetsservice.

Näringsgren (SNI)

43412

Takarbeten av andra material än plåt

Branscher & sökord

ByggmästareTakarbetenTakbeläggningar

Team & organisation

Styrelse & ledning

Tony Inge AnderssonLedamot
Erik Harald HedinSuppleant
Olof John HedinSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om TAK O MER i Göteborg AB

Vad gör TAK O MER i Göteborg AB?
TAK O MER i Göteborg AB är verksamt inom tak med utgångspunkt i Grimsås i Västra Götalands län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, takbeläggningar och takarbeten.
Var finns TAK O MER i Göteborg AB?
TAK O MER i Göteborg AB har sin verksamhet i Grimsås i Västra Götalands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder TAK O MER i Göteborg AB?
Företaget utför byggmästare, takbeläggningar och takarbeten för kunder i och omkring Grimsås. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är TAK O MER i Göteborg AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559467-4052 och har varit verksamt sedan 2024.
Hur stort är TAK O MER i Göteborg AB?
TAK O MER i Göteborg AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 2.96 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag TAK O MER i Göteborg AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Stjärnvägen 5, 51470 Grimsås

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

TAK O MER i Göteborg AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

TO
TAK O MER i Göteborg AB
Tak | Grimsås