1/4

STK Sol & Tak AB

Aktivt bolag
Stockholm·Snickare
Sedan2020· 6 år2anställdaOrg.nr559282-7959

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

STK Sol & Tak AB är ett byggföretag baserat i Stockholm, Stockholms län, som grundades år 2020. Företaget har två anställda och är verksamt inom snickeriarbeten samt som byggmästare.

Serviceområden

StockholmStockholms län

Registrerad adress

Kivra: 559282-7959, 10631 Stockholm

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar STK Sol & Tak AB

Låst

STK Sol & Tak AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Snickare
2Byggmästare
3Snickeriarbeten

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20211,86 Mkr
  • 20223,26 Mkr
  • 20233,75 Mkr
  • 20245,91 Mkr
  • 20255,44 Mkr
20255,44 Mkr−8 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20211 st
  • 20222 st
  • 20231 st
  • 20242 st
  • 20252 st

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
5 442 tkr
Resultat efter finansnetto
214 tkr
Årets resultat
169 tkr
Summa tillgångar
1 630 tkr
Summa skulder
230 tkr
Eget kapital
1 400 tkr
Soliditet
85.9 %
Anställda
2

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

85.9 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

6.3

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

3.9 %

God

Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Firman ska bedriva byggverksamhet samt arbeta med montage och installation av lösningar för förnybar energi, och därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43320

Byggnadssnickeriarbeten

Branscher & sökord

ByggmästareSnickeriarbeten

Team & organisation

Styrelse & ledning

Kaupo TammLedamot
Carmen Monika TruusaSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om STK Sol & Tak AB

Vad gör STK Sol & Tak AB?
STK Sol & Tak AB är verksamt inom snickare med utgångspunkt i Stockholm i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med snickare, byggmästare och snickeriarbeten.
Var finns STK Sol & Tak AB?
STK Sol & Tak AB har sin verksamhet i Stockholm i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder STK Sol & Tak AB?
Företaget utför snickare, byggmästare och snickeriarbeten för kunder i och omkring Stockholm. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är STK Sol & Tak AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559282-7959 och har varit verksamt sedan 2020.
Hur stort är STK Sol & Tak AB?
STK Sol & Tak AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.86 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag STK Sol & Tak AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Kivra: 559282-7959, 10631 Stockholm

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

STK Sol & Tak AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

SS
STK Sol & Tak AB
Snickare | Stockholm