1/4

Stillestorps Bygg&Entreprenad AB

Aktivt bolag
Stenkullen·Markarbete
Sedan2024· 2 år1anställdaOrg.nr559473-6752

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Stillestorps Bygg&Entreprenad AB är ett byggföretag baserat i Stenkullen som utför små till medelstora byggprojekt samt totalentreprenad i Stenkullen och omgivande kommuner. Företaget erbjuder tjänster inom renovering, reparationer, utbyggnader samt nybyggnad av altaner, kök och badrum. Arbetet utförs enligt BKR:s…

Serviceområden

StenkullenVästra Götalands län

Registrerad adress

Västra Knavraås 3, 44361 Stenkullen

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Stillestorps Bygg&Entreprenad AB

Låst

Stillestorps Bygg&Entreprenad AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Entreprenörer
2Byggmästare
3Markarbete

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20240,17 Mkr
  • 20250,29 Mkr
20250,29 Mkr+70,6 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20241 st
  • 20251 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
290 tkr
Resultat efter finansnetto
−170 tkr
Årets resultat
−170 tkr
Summa tillgångar
139 tkr
Summa skulder
126 tkr
Eget kapital
13 tkr
Soliditet
9.4 %
Anställda
1

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

9.4 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

1.6

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

-58.6 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall bedriva entreprenadverksamhet inom mark och anläggningsarbete och därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43120

Mark- och grundarbeten

Branscher & sökord

ByggmästareEntreprenörer

Team & organisation

Styrelse & ledning

Johan Peter JanssonLedamot
Lisa Eva Helena JanssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Stillestorps Bygg&Entreprenad AB

Vad gör Stillestorps Bygg&Entreprenad AB?
Stillestorps Bygg&Entreprenad AB är verksamt inom markarbete med utgångspunkt i Stenkullen i Västra Götalands län. Företaget arbetar bland annat med entreprenörer, byggmästare och markarbete.
Var finns Stillestorps Bygg&Entreprenad AB?
Stillestorps Bygg&Entreprenad AB har sin verksamhet i Stenkullen i Västra Götalands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Stillestorps Bygg&Entreprenad AB?
Företaget utför entreprenörer, byggmästare och markarbete för kunder i och omkring Stenkullen. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Stillestorps Bygg&Entreprenad AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559473-6752 och har varit verksamt sedan 2024.
Hur stort är Stillestorps Bygg&Entreprenad AB?
Stillestorps Bygg&Entreprenad AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.17 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Stillestorps Bygg&Entreprenad AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Västra Knavraås 3, 44361 Stenkullen

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Stillestorps Bygg&Entreprenad AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

SB
Stillestorps Bygg&Entreprenad AB
Markarbete | Stenkullen