Skottsila Snickeri AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Auktoriseringar
Inga certifikat eller behörigheter registrerade än
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Skottsila Snickeri AB är verksamt i Knivsta, Uppsala. Företaget arbetar som byggmästare samt utför snickeriarbeten och måleriarbeten.
Serviceområden
Registrerad adress
C/O Emil Appellund, Nyborg 2, 74195 Knivsta
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Skottsila Snickeri AB
Skottsila Snickeri AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Skottsila Snickeri AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20212,69 Mkr
- 20221,37 Mkr
- 20233,98 Mkr
- 20244,79 Mkr
- 20256,73 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20211 st
- 20221 st
- 20231 st
- 20242 st
- 20253 st
NyckeltalVerifieratVäxande företag
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 6 727 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 128 tkr
- Årets resultat
- 94 tkr
- Summa tillgångar
- 932 tkr
- Summa skulder
- 588 tkr
- Eget kapital
- 344 tkr
- Soliditet
- 36.9 %
- Anställda
- 3
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
36.9 %
God
En sund kapitalbas som ger stabilitet i vardagen.
Kassalikviditet
1.0
Svag
Kan ha tajt likviditet, be gärna om referenser för pågående projekt.
Vinstmarginal
1.9 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Möbel och inrednings snickeri.
Näringsgren (SNI)
Byggnadssnickeriarbeten
HuvudbranschMåleriarbeten
Tillverkning av köksmöbler
Skötsel och underhåll av grönytor
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Skottsila Snickeri AB
- Vad gör Skottsila Snickeri AB?
- Skottsila Snickeri AB är verksamt inom snickare med utgångspunkt i Knivsta i Uppsala län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, snickeriarbeten, måleriarbeten, möbler, möbler - produktion och producenter.
- Var finns Skottsila Snickeri AB?
- Skottsila Snickeri AB har sin verksamhet i Knivsta i Uppsala län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Skottsila Snickeri AB?
- Företaget utför byggmästare, snickeriarbeten, måleriarbeten, möbler, möbler - produktion och producenter för kunder i och omkring Knivsta. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Är Skottsila Snickeri AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559264-9049 och har varit verksamt sedan 2020.
- Hur stort är Skottsila Snickeri AB?
- Skottsila Snickeri AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 2.69 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Skottsila Snickeri AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Skottsila Snickeri AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.