1/3

Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag

Aktivt bolag
Solna·Rörmokare
Sedan1992· 34 år6anställdaOrg.nr556448-0456

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Siréns Rör- och Fastighetsteknik AB är ett VVS-företag baserat i Solna, Stockholms län. Företaget grundades år 1992 och har idag 4 anställda. De är medlemmar hos branschorganisationen Installatörsföretagen, vilket innebär att de är ett registrerat installationstekniskt företag som följer branschens standarder.

Serviceområden

SolnaStockholms län

Registrerad adress

Råsundavägen 59, 16957 Solna

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar vi

Låst

Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Elinstallation
2VVS & rörarbeten
3Ventilation

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2022 till 2026 · klicka på ett år för detaljer

202614,6 Mkr+21,1 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2026 | Slutar 04/30

Omsättning
14 555 tkr
Resultat efter finansnetto
2 327 tkr
Årets resultat
1 440 tkr
Summa tillgångar
8 206 tkr
Summa skulder
4 831 tkr
Eget kapital
3 375 tkr
Soliditet
41.1 %
Anställda
6

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2026.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

70.4 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

3.5

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

16.0 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Revisor

Erik Peter Johansson

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

INF

Installatörsföretagen

Medlem

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall idka installationsarbeten, service och reparationer av VVS-anläggningar och fastighetssnickerier samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43221

Värme- och sanitetsarbeten

Branscher & sökord

Byggmästare

Team & organisation

Styrelse & ledning

Patric Jari Alexander SirénLedamot
Emma Helena SirénSuppleant
Erik Peter JohanssonRevisor

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag

Vad gör Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag?
Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag är verksamt inom rörmokare med utgångspunkt i Solna i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, vvs & rörarbeten, ventilation, vvs-teknik och byggmästare.
Var finns Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag?
Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag har sin verksamhet i Solna i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag?
Företaget utför elinstallation, vvs & rörarbeten, ventilation, vvs-teknik och byggmästare för kunder i och omkring Solna. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas INF och Medlem i Installatörsföretagen. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556448-0456 och har varit verksamt sedan 1992.
Hur stort är Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag?
Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag har 1 till 10 anställda och en omsättning på 7.81 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

66/ 100

Okej

Sammanvägd bedömning från verifieringar, branschmedlemskap, erfarenhet och ekonomi.

Verifieringar60%
Branschmedlemskap100%
Erfarenhet100%
Ekonomi71%
Omdömen · Inga omdömen än0%
Företaget har tagit över sidan0%

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Råsundavägen 59, 16957 Solna

Öppna vägbeskrivning i Google Maps

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

SR
Siréns Rör- och Fastighetsteknik Aktiebolag
Rörmokare | Solna