Sam El Aktiebolag
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Sam El är ett elinstallationsföretag baserat i Helsingborg, Skåne län, som grundades år 2024 och har två anställda. Företaget är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att det uppfyller lagkraven för att lagligen utföra elinstallationsarbeten.
Serviceområden
Registrerad adress
Onsdagsgatan 27, 25664 Helsingborg
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar vi
Sam El Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Sam El Aktiebolag erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 593 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 94 tkr
- Årets resultat
- 74 tkr
- Summa tillgångar
- 311 tkr
- Summa skulder
- 212 tkr
- Eget kapital
- 99 tkr
- Soliditet
- 31.8 %
- Anställda
- 2
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
31.8 %
God
En sund kapitalbas som ger stabilitet i vardagen.
Kassalikviditet
1.2
God
Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.
Vinstmarginal
15.9 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget skall bedriva elinstallationer och service inom el- och svagström.
Näringsgren (SNI)
Elinstallationer
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Sam El Aktiebolag
- Vad gör Sam El Aktiebolag?
- Sam El Aktiebolag är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Helsingborg i Skåne län. Företaget arbetar bland annat med elinstallationer, elservice, felsökning el, elarbete och byggmästare.
- Var finns Sam El Aktiebolag?
- Sam El Aktiebolag har sin verksamhet i Helsingborg i Skåne län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Sam El Aktiebolag?
- Företaget utför elinstallationer, elservice, felsökning el, elarbete och byggmästare för kunder i och omkring Helsingborg. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Sam El Aktiebolag behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Sam El Aktiebolag ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559506-4444 och har varit verksamt sedan 2024.
- Hur stort är Sam El Aktiebolag?
- Sam El Aktiebolag har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.59 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Sam El Aktiebolag?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Okej
Sammanvägd bedömning från verifieringar, branschmedlemskap, erfarenhet och ekonomi.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Sam El Aktiebolag i korthet
Sam El Aktiebolag finns på Builvia. Här ser du kontaktuppgifter och kan skicka en förfrågan om offert kostnadsfritt.