1/4

Ryds bygg- och fastighetsservice AB

Aktivt bolag
Falkenberg·Trädgård & utemiljö
Sedan2023· 3 år1anställdaOrg.nr559425-2982

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Ryds bygg- och fastighetsservice AB grundades 2023 och är verksamt i Falkenberg, Hallands län. Företaget har en anställd och arbetar inom verksamhetsområdena byggmästare samt parkanläggningar.

Serviceområden

FalkenbergHallands län

Registrerad adress

Abilds-Ry 303, 31197 Falkenberg

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Ryds bygg- och fastighetsservice AB

Låst

Ryds bygg- och fastighetsservice AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Parkanläggningar
3Trädgård & utemiljö

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2023 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20230,02 Mkr
  • 20240,01 Mkr
  • 20251,75 Mkr
20251,75 Mkr+17 400 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20231 st
  • 20241 st
  • 20251 st

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
1 745 tkr
Resultat efter finansnetto
105 tkr
Årets resultat
84 tkr
Summa tillgångar
468 tkr
Summa skulder
355 tkr
Eget kapital
113 tkr
Soliditet
24.1 %
Anställda
1

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

24.2 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

1.3

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

6.0 %

God

Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Företaget ska bedriva tjänster inom bygg och fastighetsservice.

Näringsgren (SNI)

41000

Byggande av bostadshus och andra byggnader

Huvudbransch
81300

Skötsel och underhåll av grönytor

Branscher & sökord

ByggmästareParkanläggningar

Team & organisation

Styrelse & ledning

Carl Patrik TorstenssonLedamot
Jana Mirja BöhmSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Ryds bygg- och fastighetsservice AB

Vad gör Ryds bygg- och fastighetsservice AB?
Ryds bygg- och fastighetsservice AB är verksamt inom trädgård & utemiljö med utgångspunkt i Falkenberg i Hallands län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, parkanläggningar och trädgård & utemiljö.
Var finns Ryds bygg- och fastighetsservice AB?
Ryds bygg- och fastighetsservice AB har sin verksamhet i Falkenberg i Hallands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Ryds bygg- och fastighetsservice AB?
Företaget utför byggmästare, parkanläggningar och trädgård & utemiljö för kunder i och omkring Falkenberg. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Ryds bygg- och fastighetsservice AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559425-2982 och har varit verksamt sedan 2023.
Hur stort är Ryds bygg- och fastighetsservice AB?
Ryds bygg- och fastighetsservice AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.02 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Ryds bygg- och fastighetsservice AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Abilds-Ry 303, 31197 Falkenberg

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Ryds bygg- och fastighetsservice AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

RB
Ryds bygg- och fastighetsservice AB
Trädgård & utemiljö | Falkenberg