1/4

Runnvika El AB

Aktivt bolag
Falun·Elektriker
Sedan2026· 0 årOrg.nr559575-2550

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Runnvika El AB är ett företag i Falun, Dalarnas län, som grundades år 2026. Företaget arbetar inom elinstallationer samt som byggmästare. Runnvika El AB är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att de uppfyller myndighetens krav för att lagligt utföra elinstallationsarbete.

Serviceområden

FalunDalarnas län

Registrerad adress

Slätberget 39, 79195 Falun

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Runnvika El AB

Låst

Runnvika El AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Elinstallation
2Elservice
3Felsökning el

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Runnvika El AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Bokslutsuppgifter saknas på Builvia

Vi har ännu inte hämtat bokslutsuppgifterna för Runnvika El AB. Det betyder inte att företaget saknar en publicerad årsredovisning.

Ekonomiska uppgifter har ännu inte hämtats

Omsättning, resultat och nyckeltal visas när det senaste bokslutet har hämtats till Builvia.

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

Registrerat elföretag

Registrerat elföretag

Registrerad

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget ska bedriva elinstallationer samt försäljning av elartiklar.

Näringsgren (SNI)

43210

Elinstallationer

Branscher & sökord

ByggmästareElinstallationer

Team & organisation

Styrelse & ledning

Jens Marcus PollackLedamot
Sara Margareta PollackSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Runnvika El AB

Vad gör Runnvika El AB?
Runnvika El AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Falun i Dalarnas län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el, elarbete och byggmästare.
Var finns Runnvika El AB?
Runnvika El AB har sin verksamhet i Falun i Dalarnas län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Runnvika El AB?
Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el, elarbete och byggmästare för kunder i och omkring Falun. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Runnvika El AB behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Runnvika El AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559575-2550 och har varit verksamt sedan 2026.
Hur kontaktar jag Runnvika El AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Slätberget 39, 79195 Falun

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Runnvika El AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

RE
Runnvika El AB
Elektriker | Falun