1/4

Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB

Aktivt bolag
Hägersten·Golv
Sedan2022· 4 år6anställdaOrg.nr559371-7811

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB grundades 2022 i Stockholm och har sex anställda. Företaget erbjuder tjänster inom parkett- och trägolv, dammfri golvslipning, ytbehandlingar, trappslipning, måleri, plattsättning samt komplett renovering och skadeservice vid vattenskador. Företaget är behörigt för våtrum samt…

Serviceområden

HägerstenStockholms län

Registrerad adress

Vasaloppsvägen 71, 12945 Hägersten

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB

Låst

Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Måleriarbeten
3Snickeriarbeten

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2022 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20220,10 Mkr
  • 20232,27 Mkr
  • 20246,61 Mkr
  • 202510,7 Mkr
202510,7 Mkr+61,7 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20226 st
  • 20232 st
  • 20248 st
  • 20256 st

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
10 694 tkr
Resultat efter finansnetto
29 tkr
Årets resultat
3 tkr
Summa tillgångar
1 773 tkr
Summa skulder
1 571 tkr
Eget kapital
202 tkr
Soliditet
11.4 %
Anställda
6

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

11.4 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

1.2

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

0.3 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall bedriva byggarbete, golvläggning, golvslipning, mattläggning, snickeri, måleri, renovering av fastigheter, villor och lokaler, samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43330

Golv- och väggbeläggningsarbeten

Huvudbransch
43320

Byggnadssnickeriarbeten

43341

Måleriarbeten

Branscher & sökord

ByggmästareMåleriarbetenSnickeriarbeten

Team & organisation

Styrelse & ledning

Paul David Moreno MedinaLedamot
Jhoan Alberto Sanchez BenitezSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB

Vad gör Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB?
Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB är verksamt inom golv med utgångspunkt i Hägersten i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, måleriarbeten och snickeriarbeten.
Var finns Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB?
Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB har sin verksamhet i Hägersten i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB?
Företaget utför byggmästare, måleriarbeten och snickeriarbeten för kunder i och omkring Hägersten. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559371-7811 och har varit verksamt sedan 2022.
Hur stort är Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB?
Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.1 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Vasaloppsvägen 71, 12945 Hägersten

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

NP
Nordisk Parkett Bygg och Inredning AB
Golv | Hägersten