Nordic Electro AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Nordic Electro AB grundades 2003 och är verksamt inom elinstallationer och byggverksamhet i Gällivare, Norrbottens län. Företaget är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att det har tillstånd att utföra elinstallationsarbeten enligt gällande regler.
Serviceområden
Registrerad adress
Röllekavägen 1, 98237 Gällivare
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar vi
Nordic Electro AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Nordic Electro AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
NyckeltalVerifieratVäxande företag
Räkenskapsår 2025 | Slutar 08/31
- Omsättning
- 805 tkr
- Resultat efter finansnetto
- −6 tkr
- Årets resultat
- −6 tkr
- Summa tillgångar
- 424 tkr
- Summa skulder
- 3 tkr
- Eget kapital
- 421 tkr
- Soliditet
- 99.3 %
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
99.3 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
123.7
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
-0.7 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget bedriver verksamhet inom elinstallationer, event i form av shower, föreläsningar, naturupplevelser och personlig coaching. Bolaget bedriver även handel med värdepapper.
Näringsgren (SNI)
Elinstallationer
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Nordic Electro AB
- Vad gör Nordic Electro AB?
- Nordic Electro AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Gällivare i Norrbottens län. Företaget arbetar bland annat med elinstallationer, elservice, felsökning el och byggmästare.
- Var finns Nordic Electro AB?
- Nordic Electro AB har sin verksamhet i Gällivare i Norrbottens län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Nordic Electro AB?
- Företaget utför elinstallationer, elservice, felsökning el och byggmästare för kunder i och omkring Gällivare. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Nordic Electro AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Nordic Electro AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556651-2090 och har varit verksamt sedan 2003.
- Hur stort är Nordic Electro AB?
- Nordic Electro AB har en omsättning på 0.31 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Nordic Electro AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Okej
Sammanvägd bedömning från verifieringar, branschmedlemskap, erfarenhet och ekonomi.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Nordic Electro AB i korthet
Nordic Electro AB finns på Builvia. Här ser du kontaktuppgifter och kan skicka en förfrågan om offert kostnadsfritt.