Näckåns Energi Aktiebolag
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Näckåns Energi Aktiebolag är ett företag i Sysslebäck, Värmlands län, som grundades år 1918 och har 11 anställda. Företaget arbetar inom elinstallation och är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att de är upptagna i myndighetens register för elinstallationsföretag.
Serviceområden
Registrerad adress
Näckån 4, 68060 Sysslebäck
Sammanfattat omdöme
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Näckåns Energi Aktiebolag
Näckåns Energi Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Näckåns Energi Aktiebolag erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 202161,4 Mkr
- 202286,9 Mkr
- 202370,9 Mkr
- 202464,1 Mkr
- 202567,5 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 202113 st
- 202216 st
- 202316 st
- 202417 st
- 202511 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 67 450 tkr
- Resultat efter finansnetto
- −2 080 tkr
- Årets resultat
- 2 328 tkr
- Summa tillgångar
- 75 800 tkr
- Summa skulder
- 29 131 tkr
- Eget kapital
- 46 669 tkr
- Soliditet
- 61.6 %
- Anställda
- 11
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
70.5 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
1.4
God
Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.
Vinstmarginal
-3.1 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Revisor
Anna Sofia Grönqvist
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget ska, direkt eller indirekt via dotter- och intressebolag, ha som föremål för sin verksamhet att bedriva handel med, samt produktion och installation inom el, värme och eventuell annan ledningsbunden energi och tillhörande produkter, energitjänster och entrepreprenader. Dessutom i härför erforderlig omfattning anskaffa, äga och förvalta anläggningar, fastigheter och utrustningar, samt att i förenlig omfattning äga aktier och andelar i företag inom energisektorn. Vidare att beddriva handel med varor och utföra entreprenadtjänster huvudsakligen inom nämnda områden.
Näringsgren (SNI)
Handel med elektricitet
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Näckåns Energi Aktiebolag
- Vad gör Näckåns Energi Aktiebolag?
- Näckåns Energi Aktiebolag är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Sysslebäck i Värmlands län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el och energihandel.
- Var finns Näckåns Energi Aktiebolag?
- Näckåns Energi Aktiebolag har sin verksamhet i Sysslebäck i Värmlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Näckåns Energi Aktiebolag?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el och energihandel för kunder i och omkring Sysslebäck. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Näckåns Energi Aktiebolag behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Näckåns Energi Aktiebolag ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556015-8767 och har varit verksamt sedan 1918.
- Hur stort är Näckåns Energi Aktiebolag?
- Näckåns Energi Aktiebolag har 11 till 50 anställda och en omsättning på 61.39 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Näckåns Energi Aktiebolag?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Näckåns Energi Aktiebolag tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.