MR Elservice AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
MR Elservice AB är ett enmansföretag i Svaneholm, Västra Götalands län, som har varit verksamt inom elinstallation sedan 2010. Företaget är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att det är en behörig elinstallatör som uppfyller myndighetens krav för att lagligt utföra elinstallationsarbeten.
Serviceområden
Registrerad adress
Boggränd 2, 51560 Svaneholm
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar MR Elservice AB
MR Elservice AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som MR Elservice AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20211,50 Mkr
- 20221,24 Mkr
- 20230,99 Mkr
- 20240,94 Mkr
- 20251,08 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20213 st
- 20223 st
- 20231 st
- 20241 st
- 20251 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 1 080 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 1 tkr
- Årets resultat
- 1 tkr
- Summa tillgångar
- 313 tkr
- Summa skulder
- 269 tkr
- Eget kapital
- 44 tkr
- Soliditet
- 14.1 %
- Anställda
- 1
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
14.1 %
Svag
Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.
Kassalikviditet
1.1
God
Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.
Vinstmarginal
0.1 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget ska utföra el, larm och datainstallationer samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Elinstallationer
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om MR Elservice AB
- Vad gör MR Elservice AB?
- MR Elservice AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Svaneholm i Västra Götalands län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el och byggmästare.
- Var finns MR Elservice AB?
- MR Elservice AB har sin verksamhet i Svaneholm i Västra Götalands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder MR Elservice AB?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el och byggmästare för kunder i och omkring Svaneholm. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har MR Elservice AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är MR Elservice AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556827-5431 och har varit verksamt sedan 2010.
- Hur stort är MR Elservice AB?
- MR Elservice AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.5 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag MR Elservice AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
MR Elservice AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.