MM Måleriservice AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
MM Måleriservice – måleritjänster i StockholmMM Måleriservice AB är din kunniga och pålitliga målerifirma i Stockholm med omnejd. MM Måleriservice hjälper dig med allt från inomhusmålning och utomhusmålning till tapetsering.Därför ska du anlita MM Måleriservice för måleriarbetenVi kombinerar gedigen…
Serviceområden
Registrerad adress
C/O Ted Mikaelsson, Vendelsö Skolväg 23, 13671 Vendelsö
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar vi
MM Måleriservice AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som MM Måleriservice AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
Antal anställda
Utveckling över tid
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 1 258 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 201 tkr
- Årets resultat
- 154 tkr
- Summa tillgångar
- 410 tkr
- Summa skulder
- 231 tkr
- Eget kapital
- 179 tkr
- Soliditet
- 43.7 %
- Anställda
- 2
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
43.7 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
1.9
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
16.0 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Måleri- och byggverksamhet.
Näringsgren (SNI)
Måleriarbeten
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om MM Måleriservice AB
- Vad gör MM Måleriservice AB?
- MM Måleriservice AB är verksamt inom målare med utgångspunkt i Vendelsö i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med målning, tapetsering, fasadtvätt, taktvätt, måleri, fönster, takentreprenör och byggmästare.
- Var finns MM Måleriservice AB?
- MM Måleriservice AB har sin verksamhet i Vendelsö i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder MM Måleriservice AB?
- Företaget utför målning, tapetsering, fasadtvätt, taktvätt, måleri, fönster, takentreprenör och byggmästare för kunder i och omkring Vendelsö. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har MM Måleriservice AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas BB. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är MM Måleriservice AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559477-4233 och har varit verksamt sedan 2024.
- Hur stort är MM Måleriservice AB?
- MM Måleriservice AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.52 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag MM Måleriservice AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Okej
Sammanvägd bedömning från verifieringar, branschmedlemskap, erfarenhet och ekonomi.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
MM Måleriservice AB i korthet
MM Måleriservice AB finns på Builvia. Här ser du kontaktuppgifter och kan skicka en förfrågan om offert kostnadsfritt.