Mk:s El & Fastighetsservice AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
MK:s El & Fastighetsservice AB grundades 2025 i Söderköping, Östergötlands län, och arbetar med elinstallationer samt som byggmästare. Företaget är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att de uppfyller myndighetens krav för att lagligt utföra elinstallationsarbeten.
Serviceområden
Registrerad adress
C/O Mathias Karlsson, Hökullevägen 5, 61490 Söderköping
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Mk:s El & Fastighetsservice AB
Mk:s El & Fastighetsservice AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Mk:s El & Fastighetsservice AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 797 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 348 tkr
- Årets resultat
- 277 tkr
- Summa tillgångar
- 484 tkr
- Summa skulder
- 182 tkr
- Eget kapital
- 302 tkr
- Soliditet
- 62.4 %
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
62.4 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
2.6
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
43.7 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Företaget ska utföra elinstallationer på bostäder och kommersiella fastigheter, fastighetsservice, förvaltning av fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Elinstallationer
HuvudbranschByggnadssnickeriarbeten
Fastighetsrelaterad stödverksamhet
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Mk:s El & Fastighetsservice AB
- Vad gör Mk:s El & Fastighetsservice AB?
- Mk:s El & Fastighetsservice AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Söderköping i Östergötlands län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el, byggmästare, snickeriarbeten och fastighetsförvaltning.
- Var finns Mk:s El & Fastighetsservice AB?
- Mk:s El & Fastighetsservice AB har sin verksamhet i Söderköping i Östergötlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Mk:s El & Fastighetsservice AB?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el, byggmästare, snickeriarbeten och fastighetsförvaltning för kunder i och omkring Söderköping. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Mk:s El & Fastighetsservice AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Mk:s El & Fastighetsservice AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559532-8724 och har varit verksamt sedan 2025.
- Hur stort är Mk:s El & Fastighetsservice AB?
- Mk:s El & Fastighetsservice AB har en omsättning på 0.8 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Mk:s El & Fastighetsservice AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Mk:s El & Fastighetsservice AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.