Mivent AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Mivent AB är ett företag i Linköping, Östergötlands län, som sedan 2012 verkar inom teknisk isolering, VVS och byggverksamhet. Företaget har sju anställda och är medlem i branschorganisationen Installatörsföretagen, vilket innebär att verksamheten följer branschens gällande villkor och standarder.
Serviceområden
Registrerad adress
Norra Oskarsgatan 32, 58273 Linköping
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar vi
Mivent AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Mivent AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
Antal anställda
Utveckling över tid
NyckeltalVerifieratVäxande företag
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 12 353 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 979 tkr
- Årets resultat
- 778 tkr
- Summa tillgångar
- 4 960 tkr
- Summa skulder
- 2 522 tkr
- Eget kapital
- 2 438 tkr
- Soliditet
- 49.2 %
- Anställda
- 7
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
49.2 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
1.5
God
Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.
Vinstmarginal
7.9 %
God
Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.
Revisor
Nils Petter Nygren
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
INF
Installatörsföretagen
Medlem
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Föremålet för bolagest verksamhet är att bedriva entreprenadverksamhet inom byggnadsbranschen, utföra tjänster och entreprenadverksamhet inom isolsering mot värme, ljud och brand samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Installation av isolering
HuvudbranschByggande av bostadshus och andra byggnader
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Mivent AB
- Vad gör Mivent AB?
- Mivent AB är verksamt inom rörmokare med utgångspunkt i Linköping i Östergötlands län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, vvs & rörarbeten, ventilation, teknisk isolering, byggmästare och isoleringsentreprenörer.
- Var finns Mivent AB?
- Mivent AB har sin verksamhet i Linköping i Östergötlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Mivent AB?
- Företaget utför elinstallation, vvs & rörarbeten, ventilation, teknisk isolering, byggmästare och isoleringsentreprenörer för kunder i och omkring Linköping. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Mivent AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas INF och Medlem i Installatörsföretagen. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Mivent AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556896-6880 och har varit verksamt sedan 2012.
- Hur stort är Mivent AB?
- Mivent AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 7.07 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Mivent AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Okej
Sammanvägd bedömning från verifieringar, branschmedlemskap, erfarenhet och ekonomi.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor