1/3

Miomis Homestyling & Design AB

Aktivt bolag
Ronneby·Leverantör
Sedan2016· 10 år1anställdaOrg.nr559065-9081

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Serviceområden

RonnebyBlekinge län

Registrerad adress

Rustorpsvägen 5, 37273 Ronneby

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar vi

Låst

Miomis Homestyling & Design AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Arkitekter
2Designers, formgivare
3Grossister

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Miomis Homestyling & Design AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

20250,17 Mkr−19 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 04/30

Omsättning
170 tkr
Resultat efter finansnetto
−4 tkr
Årets resultat
−4 tkr
Summa tillgångar
380 tkr
Summa skulder
330 tkr
Eget kapital
50 tkr
Soliditet
13.2 %
Anställda
1

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

13.2 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

1.0

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

-2.4 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Företaget skall bedriva inredning i privata och offentliga fastigheter, försäljning av egentillverkade möbler och inredning, uthyrning av arbetskraft inom byggsektorn samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

74130

Inredningsdesign

Huvudbransch
46471

Partihandel med möbler, mattor och belysningsartiklar

78201

Personaluthyrning

Branscher & sökord

ArbetskraftstjänsterArkitekterBelysningsarmatur - KomponenterDesigners, formgivareGrossisterUthyrning

Team & organisation

Styrelse & ledning

Petr KlimaLedamot
Tommy Bengt Arne SvenssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Miomis Homestyling & Design AB

Vad gör Miomis Homestyling & Design AB?
Miomis Homestyling & Design AB är verksamt inom leverantör med utgångspunkt i Ronneby i Blekinge län. Företaget arbetar bland annat med arkitekter, designers, formgivare, grossister, uthyrning och arbetskraftstjänster.
Var finns Miomis Homestyling & Design AB?
Miomis Homestyling & Design AB har sin verksamhet i Ronneby i Blekinge län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Miomis Homestyling & Design AB?
Företaget utför arkitekter, designers, formgivare, grossister, uthyrning och arbetskraftstjänster för kunder i och omkring Ronneby. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Miomis Homestyling & Design AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559065-9081 och har varit verksamt sedan 2016.
Hur stort är Miomis Homestyling & Design AB?
Miomis Homestyling & Design AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.45 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Miomis Homestyling & Design AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

39/ 100

Okej

Sammanvägd bedömning från verifieringar, branschmedlemskap, erfarenhet och ekonomi.

Verifieringar50%
Branschmedlemskap0%
Erfarenhet100%
Ekonomi36%
Omdömen · Inga omdömen än0%
Företaget har tagit över sidan0%

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Rustorpsvägen 5, 37273 Ronneby

Öppna vägbeskrivning i Google Maps

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

MH
Miomis Homestyling & Design AB
Leverantör | Ronneby