Mikael Dahlbergs Elektriska AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Mikael Dahlbergs Elektriska AB är ett företag i Munkedal, Västra Götalands län, som grundades 2010 och har 5 anställda. Företaget arbetar inom elinstallation och är registrerat hos Elsäkerhetsverket. Registreringen innebär att företaget uppfyller myndighetens krav för att lagligt och säkert utföra…
Serviceområden
Registrerad adress
Bäckevall 39, 45591 Munkedal
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Mikael Dahlbergs Elektriska AB
Mikael Dahlbergs Elektriska AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Mikael Dahlbergs Elektriska AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2022 till 2026 · klicka på ett år för detaljer
- 202211,1 Mkr
- 20239,81 Mkr
- 20246,86 Mkr
- 20257,39 Mkr
- 20267,93 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20224 st
- 20234 st
- 20244 st
- 20255 st
- 20265 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2026 | Slutar 04/30
- Omsättning
- 7 933 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 1 280 tkr
- Årets resultat
- 566 tkr
- Summa tillgångar
- 5 749 tkr
- Summa skulder
- 2 929 tkr
- Eget kapital
- 2 820 tkr
- Soliditet
- 49.1 %
- Anställda
- 5
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2026.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
79.8 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
3.4
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
16.1 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Revisor
Patrik Johan Robert Carlén
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget skall bedriva elinstallationer i bostadshus och andra byggnader samt därmed förenlig verksamhet och uthyrning av lantbruks- och entreprenadmaskiner.
Näringsgren (SNI)
Elinstallationer
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Mikael Dahlbergs Elektriska AB
- Vad gör Mikael Dahlbergs Elektriska AB?
- Mikael Dahlbergs Elektriska AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Munkedal i Västra Götalands län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el, elarbete och byggmästare.
- Var finns Mikael Dahlbergs Elektriska AB?
- Mikael Dahlbergs Elektriska AB har sin verksamhet i Munkedal i Västra Götalands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Mikael Dahlbergs Elektriska AB?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el, elarbete och byggmästare för kunder i och omkring Munkedal. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Mikael Dahlbergs Elektriska AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Mikael Dahlbergs Elektriska AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556829-7427 och har varit verksamt sedan 2010.
- Hur stort är Mikael Dahlbergs Elektriska AB?
- Mikael Dahlbergs Elektriska AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 11.07 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Mikael Dahlbergs Elektriska AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Mikael Dahlbergs Elektriska AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.