1/4

Mälarens Bygg & Snickeri AB

Aktivt bolag
Västerås·Snickare
Sedan2017· 9 år1anställdaOrg.nr559103-5323

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Mälarens Bygg & Snickeri AB är ett företag i Västerås, Västmanlands län, som grundades år 2017. Företaget har en anställd och är verksamt inom byggmästeri samt snickeriarbeten.

Serviceområden

VästeråsVästmanlands län

Registrerad adress

C/O Frederic Zettergren, Rönnbyvägen 64, 72240 Västerås

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Mälarens Bygg & Snickeri AB

Låst

Mälarens Bygg & Snickeri AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Snickeriarbeten

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20214,55 Mkr
  • 20223,56 Mkr
  • 20236,39 Mkr
  • 20243,85 Mkr
  • 20256,75 Mkr
20256,75 Mkr+75,3 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20211 st
  • 20221 st
  • 20231 st
  • 20241 st
  • 20251 st

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
6 747 tkr
Resultat efter finansnetto
331 tkr
Årets resultat
268 tkr
Summa tillgångar
1 398 tkr
Summa skulder
475 tkr
Eget kapital
923 tkr
Soliditet
66 %
Anställda
1

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

66.0 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

2.9

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

4.9 %

God

Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Byggserviceföretag som utför alla arbeten inom bygg och snickerier samt fastighetsservice.

Näringsgren (SNI)

43320

Byggnadssnickeriarbeten

Branscher & sökord

ByggmästareSnickeriarbeten

Team & organisation

Styrelse & ledning

Johan Lennart Frederic ZettergrenLedamot
Jenny Kristina ZettergrenSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Mälarens Bygg & Snickeri AB

Vad gör Mälarens Bygg & Snickeri AB?
Mälarens Bygg & Snickeri AB är verksamt inom snickare med utgångspunkt i Västerås i Västmanlands län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare och snickeriarbeten.
Var finns Mälarens Bygg & Snickeri AB?
Mälarens Bygg & Snickeri AB har sin verksamhet i Västerås i Västmanlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Mälarens Bygg & Snickeri AB?
Företaget utför byggmästare och snickeriarbeten för kunder i och omkring Västerås. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Mälarens Bygg & Snickeri AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559103-5323 och har varit verksamt sedan 2017.
Hur stort är Mälarens Bygg & Snickeri AB?
Mälarens Bygg & Snickeri AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 4.55 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Mälarens Bygg & Snickeri AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

C/O Frederic Zettergren, Rönnbyvägen 64, 72240 Västerås

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Mälarens Bygg & Snickeri AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

MB
Mälarens Bygg & Snickeri AB
Snickare | Västerås