1/2

Luftkontroll Scandinavia AB

Aktivt bolag
Jönköping·Ventilation
Sedan2010· 16 årOrg.nr556814-6723

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Luftkontroll Scandinavia AB grundades 2010 och är verksamt i Jönköping, Jönköpings län. Företaget arbetar inom ventilation, OVK och funktionskontroll. Luftkontroll Scandinavia AB är medlemmar och registrerade hos Funkisgruppen, vilket innebär att de ingår i en branschförening för certifierade kontrollanter av…

Serviceområden

JönköpingJönköpings län

Registrerad adress

C/O Per.Bymark, Slakthusgatan 9, 55329 Jönköping

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Luftkontroll Scandinavia AB

Låst

Luftkontroll Scandinavia AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Besiktning
2Entreprenadbesiktning
3OVK-besiktning

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Luftkontroll Scandinavia AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20210,10 Mkr
  • 20220,09 Mkr
  • 20230,04 Mkr
  • 20240,01 Mkr
  • 20250,01 Mkr
20250,01 Mkr0 % mot föregående år

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
10 tkr
Resultat efter finansnetto
−17 tkr
Årets resultat
−17 tkr
Summa tillgångar
41 tkr
Summa skulder
15 tkr
Eget kapital
26 tkr
Soliditet
63.4 %

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

63.4 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

2.7

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

-170.0 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Verifiering & certifikat

Personliga auktorisationer

Per Bymark

Auktoriserad person

Certifikat & behörigheter

Funkis (Funktionskontroll…

Medlem i Funkis (Funktionskontrollanterna)

Medlem

Kontroll
Kontrollerad mot register

Kiwa Sverige

Kiwa Sverige

Personcertifiering

Certifikatsnr
08498
Utfärdat
2021-12-07
Giltigt t.o.m.
2026-12-06
Kontroll
Kontrollerad mot register

Kiwa Sverige

Kiwa Sverige

Personcertifiering

Certifikatsnr
00545
Utfärdat
2024-03-01
Giltigt t.o.m.
2029-02-28
Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Kontroll, besiktning, service och justering av ventilationsanläggningar samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43222

Ventilationsarbeten

Branscher & sökord

ByggmästareVentilation, luftbehandling

Team & organisation

Styrelse & ledning

Per Ingus Lykke BymarkLedamot
Carl Henrik NilssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Luftkontroll Scandinavia AB

Vad gör Luftkontroll Scandinavia AB?
Luftkontroll Scandinavia AB är verksamt inom ventilation med utgångspunkt i Jönköping i Jönköpings län. Företaget arbetar bland annat med besiktning, entreprenadbesiktning, ovk-besiktning, ventilation, bygg och byggmästare.
Var finns Luftkontroll Scandinavia AB?
Luftkontroll Scandinavia AB har sin verksamhet i Jönköping i Jönköpings län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Luftkontroll Scandinavia AB?
Företaget utför besiktning, entreprenadbesiktning, ovk-besiktning, ventilation, bygg och byggmästare för kunder i och omkring Jönköping. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Luftkontroll Scandinavia AB behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas Medlem i Funkis (Funktionskontrollanterna), Entreprenadbesiktningsman och Funktionskontrollant. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Luftkontroll Scandinavia AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556814-6723 och har varit verksamt sedan 2010.
Hur stort är Luftkontroll Scandinavia AB?
Luftkontroll Scandinavia AB har en omsättning på 0.1 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Luftkontroll Scandinavia AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

C/O Per.Bymark, Slakthusgatan 9, 55329 Jönköping

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Luftkontroll Scandinavia AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

Luftkontroll Scandinavia AB logotyp
Luftkontroll Scandinavia AB
Ventilation | Jönköping