Kvänum Energi Service AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Kvänum Energi Service AB grundades 2023 i Kvänum, Västra Götalands län, och har 25 anställda. Företaget arbetar med elinstallationer och är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att de uppfyller lagkraven för att lagligt utföra elinstallationsarbete.
Serviceområden
Registrerad adress
Skaragatan 23, 53530 Kvänum
Sammanfattat omdöme
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Kvänum Energi Service AB
Kvänum Energi Service AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Kvänum Energi Service AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 202430,9 Mkr
- 202534,0 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 202423 st
- 202525 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 34 022 tkr
- Resultat efter finansnetto
- −463 tkr
- Årets resultat
- 150 tkr
- Summa tillgångar
- 67 051 tkr
- Summa skulder
- 65 366 tkr
- Eget kapital
- 1 685 tkr
- Soliditet
- 2.5 %
- Anställda
- 25
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
5.9 %
Svag
Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.
Kassalikviditet
1.1
God
Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.
Vinstmarginal
-1.4 %
Svag
Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.
Revisor
Ann-Louise Jassi Larsson
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Kiwa Sverige
Kiwa Sverige
Personcertifiering
- Certifikatsnr
- EKL12116
- Utfärdat
- 2025-11-06
- Giltigt t.o.m.
- 2030-11-05
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget skall ha till ändamål att utföra och försälja service och entreprenad inom energisektorn, alstra, inköpa, försälja och distribuera energi, äga och förvalta fast och lös egendom samt aktier och andelar i företag med sådan verksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Distribution av elektricitet
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Kvänum Energi Service AB
- Vad gör Kvänum Energi Service AB?
- Kvänum Energi Service AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Kvänum i Västra Götalands län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el, elarbete, energideklaration och energikartläggning.
- Var finns Kvänum Energi Service AB?
- Kvänum Energi Service AB har sin verksamhet i Kvänum i Västra Götalands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Kvänum Energi Service AB?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el, elarbete, energideklaration och energikartläggning för kunder i och omkring Kvänum. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Kvänum Energi Service AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV och Energikartläggare. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Kvänum Energi Service AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559450-1768 och har varit verksamt sedan 2023.
- Hur stort är Kvänum Energi Service AB?
- Kvänum Energi Service AB har 11 till 50 anställda och en omsättning på 30.91 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Kvänum Energi Service AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Kvänum Energi Service AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.