1/4

Kanalplans Måleri Aktiebolag

Aktivt bolag
Stockholm·Målare
Sedan2016· 10 år2anställdaOrg.nr559046-6875

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Kanalplans Måleri Aktiebolag är ett företag i Stockholm som grundades år 2016 och har 2 anställda. Företagets verksamhet omfattar måleriarbeten, tjänster som byggmästare samt fotografering.

Serviceområden

StockholmStockholms län

Registrerad adress

Box 13034, 10301 Stockholm

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Kanalplans Måleri Aktiebolag

Låst

Kanalplans Måleri Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Måleriarbeten
3Fotografer

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20211,64 Mkr
  • 20221,65 Mkr
  • 20232,17 Mkr
  • 20242,85 Mkr
  • 20253,69 Mkr
20253,69 Mkr+29,5 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20211 st
  • 20221 st
  • 20232 st
  • 20242 st
  • 20252 st

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
3 689 tkr
Resultat efter finansnetto
48 tkr
Årets resultat
35 tkr
Summa tillgångar
739 tkr
Summa skulder
548 tkr
Eget kapital
191 tkr
Soliditet
25.8 %
Anställda
2

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

29.1 %

God

En sund kapitalbas som ger stabilitet i vardagen.

Kassalikviditet

1.4

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

1.3 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Aktiebolaget ska bedriva bygg och måleriverksamhet med inriktning på invändig och utvändig renovering.

Näringsgren (SNI)

43341

Måleriarbeten

Huvudbransch
74200

Fotoverksamhet

59200

Ljudinspelning och musikutgivning

Branscher & sökord

ByggmästareFotograferLjudproduktion, musikproduktionMåleriarbeten

Team & organisation

Styrelse & ledning

Christoffer Olof Anders HagboLedamot
Britt Ann-Catrine HagboSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Kanalplans Måleri Aktiebolag

Vad gör Kanalplans Måleri Aktiebolag?
Kanalplans Måleri Aktiebolag är verksamt inom målare med utgångspunkt i Stockholm i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, måleriarbeten och fotografer.
Var finns Kanalplans Måleri Aktiebolag?
Kanalplans Måleri Aktiebolag har sin verksamhet i Stockholm i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Kanalplans Måleri Aktiebolag?
Företaget utför byggmästare, måleriarbeten och fotografer för kunder i och omkring Stockholm. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Kanalplans Måleri Aktiebolag ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559046-6875 och har varit verksamt sedan 2016.
Hur stort är Kanalplans Måleri Aktiebolag?
Kanalplans Måleri Aktiebolag har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.64 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Kanalplans Måleri Aktiebolag?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Box 13034, 10301 Stockholm

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Kanalplans Måleri Aktiebolag tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

KM
Kanalplans Måleri Aktiebolag
Målare | Stockholm