Joakim Karlsson Bygg AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Auktoriseringar
Inga certifikat eller behörigheter registrerade än
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Joakim Karlsson Bygg AB grundades 2022 och är verksamt i Luleå, Norrbottens län. Företaget har en anställd och erbjuder tjänster som byggmästare samt utför olika snickeriarbeten.
Serviceområden
Registrerad adress
Skogsmyrgatan 7 A Lgh 1001, 97636 Luleå
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Joakim Karlsson Bygg AB
Joakim Karlsson Bygg AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2022 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20220,65 Mkr
- 20231,63 Mkr
- 20241,26 Mkr
- 20251,76 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20221 st
- 20231 st
- 20241 st
- 20251 st
NyckeltalVerifieratVäxande företag
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 1 755 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 297 tkr
- Årets resultat
- 244 tkr
- Summa tillgångar
- 506 tkr
- Summa skulder
- 211 tkr
- Eget kapital
- 295 tkr
- Soliditet
- 58.3 %
- Anställda
- 1
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
58.3 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
2.4
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
16.9 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget ska bedriva byggverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Byggnadssnickeriarbeten
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Joakim Karlsson Bygg AB
- Vad gör Joakim Karlsson Bygg AB?
- Joakim Karlsson Bygg AB är verksamt inom snickare med utgångspunkt i Luleå i Norrbottens län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, snickeriarbeten och snickare.
- Var finns Joakim Karlsson Bygg AB?
- Joakim Karlsson Bygg AB har sin verksamhet i Luleå i Norrbottens län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Joakim Karlsson Bygg AB?
- Företaget utför byggmästare, snickeriarbeten och snickare för kunder i och omkring Luleå. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Är Joakim Karlsson Bygg AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559387-6369 och har varit verksamt sedan 2022.
- Hur stort är Joakim Karlsson Bygg AB?
- Joakim Karlsson Bygg AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.65 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Joakim Karlsson Bygg AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Joakim Karlsson Bygg AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.