1/4

Janson & Sedihn Arkitekter AB

Aktivt bolag
Söderköping·Arkitekt
Sedan1997· 29 år2anställdaOrg.nr556544-0681

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Janson & Sedihn Arkitekter AB grundades 1997 i Söderköping, Östergötlands län, och har 2 anställda. Företaget arbetar inom verksamhetsområdena arkitekt och inredningsarkitekt. Janson & Sedihn Arkitekter AB är registrerat hos branschorganisationen Sveriges Arkitekter, vilket innebär att företaget är anslutet till…

Serviceområden

SöderköpingÖstergötlands län

Registrerad adress

Rådhustorget 1, 61434 Söderköping

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Janson & Sedihn Arkitekter AB

Låst

Janson & Sedihn Arkitekter AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Arkitekt
2Inredningsarkitekt
3Landskapsarkitekt

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Janson & Sedihn Arkitekter AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20212,38 Mkr
  • 20222,54 Mkr
  • 20232,79 Mkr
  • 20242,75 Mkr
  • 20252,32 Mkr
20252,32 Mkr−15,6 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20212 st
  • 20222 st
  • 20232 st
  • 20242 st
  • 20252 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
2 321 tkr
Resultat efter finansnetto
540 tkr
Årets resultat
488 tkr
Summa tillgångar
2 497 tkr
Summa skulder
587 tkr
Eget kapital
1 910 tkr
Soliditet
76.5 %
Anställda
2

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

76.5 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

1.9

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

23.3 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

ARK

Sveriges Arkitekter

Medlemskap

Kontroll
Kontrollerad mot register

ARK

Sveriges Arkitekter

Specialitet

Kontroll
Kontrollerad mot register

ARK

Sveriges Arkitekter

Specialitet

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom arkitektur och byggnad även inredning, formgivning och produktion av artiklar inom konsthantverk, bild och inredning, värdepappershandel samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

71110

Arkitektverksamhet

Huvudbransch
74130

Inredningsdesign

Branscher & sökord

ArkitekterDesigners, formgivare

Team & organisation

Styrelse & ledning

Sven Karl Staffan JansonOrdförande
Sven Karl Staffan JansonLedamot
Ulrika Margareta SedihnLedamot

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Janson & Sedihn Arkitekter AB

Vad gör Janson & Sedihn Arkitekter AB?
Janson & Sedihn Arkitekter AB är verksamt inom arkitekt med utgångspunkt i Söderköping i Östergötlands län. Företaget arbetar bland annat med arkitekt, inredningsarkitekt, landskapsarkitekt, planarkitekt, arkitektritningar och bygglovshandlingar.
Var finns Janson & Sedihn Arkitekter AB?
Janson & Sedihn Arkitekter AB har sin verksamhet i Söderköping i Östergötlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Janson & Sedihn Arkitekter AB?
Företaget utför arkitekt, inredningsarkitekt, landskapsarkitekt, planarkitekt, arkitektritningar och bygglovshandlingar för kunder i och omkring Söderköping. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Janson & Sedihn Arkitekter AB behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas Sveriges-arkitekter, Ansluten till Sveriges Arkitekters Företagarservice, Arkitekt (byggnad) och Inredningsarkitekt. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Janson & Sedihn Arkitekter AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556544-0681 och har varit verksamt sedan 1997.
Hur stort är Janson & Sedihn Arkitekter AB?
Janson & Sedihn Arkitekter AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 2.38 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Janson & Sedihn Arkitekter AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Rådhustorget 1, 61434 Söderköping

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Janson & Sedihn Arkitekter AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

Janson & Sedihn Arkitekter AB logotyp
Janson & Sedihn Arkitekter AB
Arkitekt | Söderköping