1/4

Helmerssons Byggservice AB

Aktivt bolag
Malung·Byggmästare
Sedan2021· 5 årOrg.nr559329-7921

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Helmerssons Byggservice AB är ett byggföretag grundat år 2021 med säte i Malung-Sälen, Dalarna. Företaget verkar inom branschen för byggmästare.

Serviceområden

MalungDalarnas län

Registrerad adress

Gärdås 101, 78290 Malung

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Helmerssons Byggservice AB

Låst

Helmerssons Byggservice AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2022 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20220,07 Mkr
  • 20230,00 Mkr
  • 20240,00 Mkr
  • 20250,00 Mkr
20250,00 Mkr

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
0 tkr
Resultat efter finansnetto
−20 tkr
Årets resultat
−20 tkr
Summa tillgångar
3 tkr
Summa skulder
29 tkr
Eget kapital
−26 tkr
Soliditet
-866.7 %

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

-866.7 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

0.0

Svag

Kan ha tajt likviditet, be gärna om referenser för pågående projekt.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget ska bedriva byggverksamhet och därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

41000

Byggande av bostadshus och andra byggnader

Branscher & sökord

Byggmästare

Team & organisation

Styrelse & ledning

Fredrik HelmerssonLedamot
Sandra Elisabeth HelmerssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Helmerssons Byggservice AB

Vad gör Helmerssons Byggservice AB?
Helmerssons Byggservice AB är verksamt inom byggmästare med utgångspunkt i Malung i Dalarnas län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare.
Var finns Helmerssons Byggservice AB?
Helmerssons Byggservice AB har sin verksamhet i Malung i Dalarnas län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Helmerssons Byggservice AB?
Företaget utför byggmästare för kunder i och omkring Malung. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Helmerssons Byggservice AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559329-7921 och har varit verksamt sedan 2021.
Hur stort är Helmerssons Byggservice AB?
Helmerssons Byggservice AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.07 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Helmerssons Byggservice AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Gärdås 101, 78290 Malung

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Helmerssons Byggservice AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

Helmerssons Byggservice AB logotyp
Helmerssons Byggservice AB
Byggmästare | Malung