Heby Elektriska AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Heby Elektriska AB är ett elinstallationsföretag baserat i Heby, Uppsala län, som grundades år 2016. Företaget har två anställda och arbetar med elinstallationer samt verkar inom byggbranschen. Företaget är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att de uppfyller myndighetens krav för att lagligt utföra…
Serviceområden
Registrerad adress
Storgatan 35, 74432 Heby
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Heby Elektriska AB
Heby Elektriska AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Heby Elektriska AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20215,99 Mkr
- 20225,27 Mkr
- 20235,72 Mkr
- 20245,98 Mkr
- 20255,90 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20211 st
- 20221 st
- 20231 st
- 20242 st
- 20252 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 5 896 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 1 125 tkr
- Årets resultat
- 892 tkr
- Summa tillgångar
- 5 675 tkr
- Summa skulder
- 897 tkr
- Eget kapital
- 4 778 tkr
- Soliditet
- 84.2 %
- Anställda
- 2
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
84.2 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
3.5
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
19.1 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Revisor
Anne Marie Svedare
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget utför elinstallationer och försäljning samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Elinstallationer
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Heby Elektriska AB
- Vad gör Heby Elektriska AB?
- Heby Elektriska AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Heby i Uppsala län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el och byggmästare.
- Var finns Heby Elektriska AB?
- Heby Elektriska AB har sin verksamhet i Heby i Uppsala län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Heby Elektriska AB?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el och byggmästare för kunder i och omkring Heby. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Heby Elektriska AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Heby Elektriska AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559091-3389 och har varit verksamt sedan 2016.
- Hur stort är Heby Elektriska AB?
- Heby Elektriska AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 5.99 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Heby Elektriska AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Heby Elektriska AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.