Hälsinge El Montage Service AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Registrerade auktoriseringar
Certifikat och behörigheter från offentliga register
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Hälsinge El Montage Service AB grundades 2024 i Bollnäs, Gävleborgs län, och har två anställda. Företaget verkar inom elinstallationer samt som byggmästare. Det är registrerat hos Elsäkerhetsverket, vilket innebär att företaget uppfyller myndighetens krav för att lagligt utföra elinstallationsarbete.
Serviceområden
Registrerad adress
C/O Rasmus Tällberg, Röste Korvgatan 1862, 82194 Bollnäs
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Hälsinge El Montage Service AB
Hälsinge El Montage Service AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Fler tjänster
Hela listan med tjänster som Hälsinge El Montage Service AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20241,17 Mkr
- 20257,15 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20241 st
- 20252 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 7 149 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 1 182 tkr
- Årets resultat
- 697 tkr
- Summa tillgångar
- 2 117 tkr
- Summa skulder
- 1 353 tkr
- Eget kapital
- 764 tkr
- Soliditet
- 36.1 %
- Anställda
- 2
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
48.1 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
1.3
God
Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.
Vinstmarginal
16.5 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Verifiering & certifikat
Certifikat & behörigheter
Registrerat elföretag
Registrerat elföretag
Registrerad
- Kontroll
- Kontrollerad mot register
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Montering och uthyrning av byggnadsställning samt övriga byggnadsarbeten.
Näringsgren (SNI)
Elinstallationer
HuvudbranschByggnadssnickeriarbeten
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Hälsinge El Montage Service AB
- Vad gör Hälsinge El Montage Service AB?
- Hälsinge El Montage Service AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Bollnäs i Gävleborgs län. Företaget arbetar bland annat med elinstallation, elservice, felsökning el, byggmästare och snickeriarbeten.
- Var finns Hälsinge El Montage Service AB?
- Hälsinge El Montage Service AB har sin verksamhet i Bollnäs i Gävleborgs län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Hälsinge El Montage Service AB?
- Företaget utför elinstallation, elservice, felsökning el, byggmästare och snickeriarbeten för kunder i och omkring Bollnäs. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Har Hälsinge El Montage Service AB behörigheter eller certifikat?
- Ja. På profilen redovisas ESV. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
- Är Hälsinge El Montage Service AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559471-9170 och har varit verksamt sedan 2024.
- Hur stort är Hälsinge El Montage Service AB?
- Hälsinge El Montage Service AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.17 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Hälsinge El Montage Service AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Hälsinge El Montage Service AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.