1/4

Gunnarssons Entreprenad & Skog AB

Aktivt bolag
Reftele·Parkanläggningar
Sedan2023· 3 årOrg.nr559425-4566

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Gunnarssons Entreprenad & Skog AB är ett företag i Reftele, Jönköpings län, som grundades år 2023. Företagets verksamhetsområde är parkanläggningar.

Serviceområden

RefteleJönköpings län

Registrerad adress

Reftele Loftsgård 1, 33376 Reftele

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Gunnarssons Entreprenad & Skog AB

Låst

Gunnarssons Entreprenad & Skog AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Parkanläggningar

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2023 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20230,40 Mkr
  • 20240,61 Mkr
  • 20250,59 Mkr
20250,59 Mkr−3,3 % mot föregående år

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
591 tkr
Resultat efter finansnetto
35 tkr
Årets resultat
28 tkr
Summa tillgångar
227 tkr
Summa skulder
174 tkr
Eget kapital
53 tkr
Soliditet
23.3 %

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

23.4 %

Svag

Lägre buffert, värt att fråga om ekonomisk historik vid större projekt.

Kassalikviditet

1.6

Mycket stark

Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.

Vinstmarginal

5.9 %

God

Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget ska bedriva verksamhet inom entreprenad och maskinstation inom områdena lantbruk och skogsbruk samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

81300

Skötsel och underhåll av grönytor

Branscher & sökord

Parkanläggningar

Team & organisation

Styrelse & ledning

Per Henry GunnarssonLedamot
Ulrika Eva Gunilla GunnarssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Gunnarssons Entreprenad & Skog AB

Vad gör Gunnarssons Entreprenad & Skog AB?
Gunnarssons Entreprenad & Skog AB är verksamt inom parkanläggningar med utgångspunkt i Reftele i Jönköpings län. Företaget arbetar bland annat med parkanläggningar.
Var finns Gunnarssons Entreprenad & Skog AB?
Gunnarssons Entreprenad & Skog AB har sin verksamhet i Reftele i Jönköpings län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Gunnarssons Entreprenad & Skog AB?
Företaget utför parkanläggningar för kunder i och omkring Reftele. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Gunnarssons Entreprenad & Skog AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559425-4566 och har varit verksamt sedan 2023.
Hur stort är Gunnarssons Entreprenad & Skog AB?
Gunnarssons Entreprenad & Skog AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.4 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Gunnarssons Entreprenad & Skog AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Reftele Loftsgård 1, 33376 Reftele

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Gunnarssons Entreprenad & Skog AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

GE
Gunnarssons Entreprenad & Skog AB
Parkanläggningar | Reftele