Grythyttevikens Skiffertak AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Auktoriseringar
Inga certifikat eller behörigheter registrerade än
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
Grythyttevikens Skiffertak AB är ett byggföretag i Vintrosa, Örebro län, som grundades år 2014. Företaget har 8 anställda och är verksamt inom takarbeten, takbeläggningar samt som byggmästare.
Serviceområden
Registrerad adress
C/O Martin Nilsson, Nybble 231, 71991 Vintrosa
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar Grythyttevikens Skiffertak AB
Grythyttevikens Skiffertak AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20211,88 Mkr
- 20223,34 Mkr
- 20234,65 Mkr
- 20245,36 Mkr
- 202510,1 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20218 st
- 20228 st
- 20232 st
- 20243 st
- 20258 st
NyckeltalVerifieratVäxande företag
Räkenskapsår 2025 | Slutar 04/30
- Omsättning
- 10 134 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 2 231 tkr
- Årets resultat
- 1 268 tkr
- Summa tillgångar
- 6 266 tkr
- Summa skulder
- 3 261 tkr
- Eget kapital
- 3 005 tkr
- Soliditet
- 48 %
- Anställda
- 8
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
67.9 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
3.3
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
22.0 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Revisor
Pontus Niclas Roland Ekevid
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Bolaget ska bedriva reparationer av tak samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Takarbeten av andra material än plåt
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om Grythyttevikens Skiffertak AB
- Vad gör Grythyttevikens Skiffertak AB?
- Grythyttevikens Skiffertak AB är verksamt inom tak med utgångspunkt i Vintrosa i Örebro län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, takbeläggningar och takarbeten.
- Var finns Grythyttevikens Skiffertak AB?
- Grythyttevikens Skiffertak AB har sin verksamhet i Vintrosa i Örebro län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder Grythyttevikens Skiffertak AB?
- Företaget utför byggmästare, takbeläggningar och takarbeten för kunder i och omkring Vintrosa. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Är Grythyttevikens Skiffertak AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556988-7382 och har varit verksamt sedan 2014.
- Hur stort är Grythyttevikens Skiffertak AB?
- Grythyttevikens Skiffertak AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.88 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag Grythyttevikens Skiffertak AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
Grythyttevikens Skiffertak AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.