1/4

Glasbackens Snickeri AB

Aktivt bolag
Vittskövle·Snickare
Sedan2011· 15 år1anställdaOrg.nr556866-9146

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Glasbackens Snickeri AB är verksamt i Kristianstad, Skåne, och arbetar med trävaror, produktion av trävaror samt som byggmästare. Företaget erbjuder sina tjänster inom dessa områden för relevanta projekt.

Serviceområden

VittskövleSkåne län

Registrerad adress

Egesidevägen 163, 29791 Vittskövle

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Glasbackens Snickeri AB

Låst

Glasbackens Snickeri AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Trävaror
2Byggmästare
3Producenter

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

  • 20211,62 Mkr
  • 20221,39 Mkr
  • 20231,03 Mkr
  • 20240,75 Mkr
  • 20250,52 Mkr
20250,52 Mkr−30,7 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

  • 20212 st
  • 20221 st
  • 20231 st
  • 20241 st
  • 20251 st

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
515 tkr
Resultat efter finansnetto
22 tkr
Årets resultat
18 tkr
Summa tillgångar
361 tkr
Summa skulder
−77 tkr
Eget kapital
438 tkr
Soliditet
121.3 %
Anställda
1

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

121.3 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

1.1

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

4.3 %

God

Rimlig lönsamhet i linje med branschsnittet.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Företaget skall bedriva tillverkning och försäljning av produkter i trä.

Näringsgren (SNI)

16231

Tillverkning av monteringsfärdiga trähus

Branscher & sökord

ByggmästareProducenterTrävarorTrävaror - produktion

Team & organisation

Styrelse & ledning

Carl Christian Andreas EklundOrdförande
Anne Chatarina EklundLedamot
Carl Christian Andreas EklundLedamot

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Glasbackens Snickeri AB

Vad gör Glasbackens Snickeri AB?
Glasbackens Snickeri AB är verksamt inom snickare med utgångspunkt i Vittskövle i Skåne län. Företaget arbetar bland annat med trävaror, byggmästare och producenter.
Var finns Glasbackens Snickeri AB?
Glasbackens Snickeri AB har sin verksamhet i Vittskövle i Skåne län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Glasbackens Snickeri AB?
Företaget utför trävaror, byggmästare och producenter för kunder i och omkring Vittskövle. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Glasbackens Snickeri AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556866-9146 och har varit verksamt sedan 2011.
Hur stort är Glasbackens Snickeri AB?
Glasbackens Snickeri AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.62 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Glasbackens Snickeri AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Egesidevägen 163, 29791 Vittskövle

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Glasbackens Snickeri AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

GS
Glasbackens Snickeri AB
Snickare | Vittskövle