1/4

Eriks Måleri AB

Aktivt bolag
Åby·Målare
Sedan2025· 1 år1anställdaOrg.nr559515-7883

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Registrerade auktoriseringar

Certifikat och behörigheter från offentliga register

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Eriks Måleri AB är ett företag i Norrköping, grundat år 2025, som erbjuder tjänster inom måleriarbeten, bygg och plåtslageri. Företaget är anslutet till Byggkeramikrådet (BKR) och följer dess branschregler vid arbeten med kakel, klinker och tätskikt i våtrum.

Serviceområden

ÅbyÖstergötlands län

Registrerad adress

Dvärgstigen 2, 61633 Åby

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar Eriks Måleri AB

Låst

Eriks Måleri AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Byggmästare
2Måleriarbeten
3Plåtslageri

Fler tjänster

Hela listan med tjänster som Eriks Måleri AB erbjuder visas när företaget tar över profilen.

Uppgradera sidan

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

NyckeltalVerifierat

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
1 184 tkr
Resultat efter finansnetto
365 tkr
Årets resultat
289 tkr
Summa tillgångar
637 tkr
Summa skulder
323 tkr
Eget kapital
314 tkr
Soliditet
49.3 %
Anställda
1

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

49.3 %

Mycket stark

Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.

Kassalikviditet

1.5

God

Klarar sina kortfristiga skulder utan problem.

Vinstmarginal

30.8 %

Mycket stark

Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.

Verifiering & certifikat

Certifikat & behörigheter

BKR

Byggkeramikrådet

register

Behörigt plattsättningsföretag enligt Byggkeramikrådets branschregler för våtrum.

Kontroll
Kontrollerad mot register

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Bolaget ska utföra invändiga och utvändiga måleriarbeten och plåtarbeten. Samt därmed förenlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

43341

Måleriarbeten

Huvudbransch
43411

Takarbeten av plåt

Branscher & sökord

ByggmästareMåleriarbetenPlåtslagerierTakarbetenTakbeläggningar

Team & organisation

Styrelse & ledning

Erik Håkan MagnussonLedamot
Sven Håkan CarlssonSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Eriks Måleri AB

Vad gör Eriks Måleri AB?
Eriks Måleri AB är verksamt inom målare med utgångspunkt i Åby i Östergötlands län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare, måleriarbeten, plåtslageri, plattsättningsföretag, takarbeten och takbeläggningar.
Var finns Eriks Måleri AB?
Eriks Måleri AB har sin verksamhet i Åby i Östergötlands län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Eriks Måleri AB?
Företaget utför byggmästare, måleriarbeten, plåtslageri, plattsättningsföretag, takarbeten och takbeläggningar för kunder i och omkring Åby. Du kan begära offert direkt via profilen.
Har Eriks Måleri AB behörigheter eller certifikat?
Ja. På profilen redovisas Behörigt företag. Uppgifterna kommer från register och branschorganisationer.
Är Eriks Måleri AB ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559515-7883 och har varit verksamt sedan 2025.
Hur stort är Eriks Måleri AB?
Eriks Måleri AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 1.18 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Eriks Måleri AB?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

Dvärgstigen 2, 61633 Åby

Öppna vägbeskrivning i Google Maps→

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

Eriks Måleri AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.

EM
Eriks Måleri AB
Målare | Åby