1/2

Elna Melusine Aktiebolag

Aktivt bolag
Simrishamn·Glas
Sedan2014· 12 år1anställdaOrg.nr556958-5630

Kontrollerat företag

Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket

Auktoriseringar

Inga certifikat eller behörigheter registrerade än

F-skatt

Registrerad F-skatt

Sociala kanaler

Se företagets sociala kanaler

Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Om företaget

Serviceområden

SimrishamnSkåne län

Registrerad adress

C/O Elna Jolom Elna Melusine Ab, Frans Löfströms Väg 1, 27294 Simrishamn

Tjänster

Så får du pris

Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.

Så jobbar vi

Låst

Elna Melusine Aktiebolag har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.

Uppdragsprofilen är inte aktiverad

Tjänster enligt företagets egna uppgifter

1Glas, glasvaror
2Producenter
3Arkitekter

Referensprojekt

Referensprojekt låsta

Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.

Uppgradera sidan

Ekonomi & nyckeltal

Omsättning

2021 till 2025 · klicka på ett år för detaljer

20251,16 Mkr+152,2 % mot föregående år

Antal anställda

Utveckling över tid

NyckeltalVerifieratVäxande företag

Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31

Omsättning
1 157 tkr
Resultat efter finansnetto
34 tkr
Årets resultat
34 tkr
Summa tillgångar
219 tkr
Summa skulder
160 tkr
Eget kapital
59 tkr
Soliditet
26.9 %
Anställda
1

Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.

Nyckeltal & finansiell styrka

Soliditet

26.9 %

God

En sund kapitalbas som ger stabilitet i vardagen.

Kassalikviditet

0.8

Svag

Kan ha tajt likviditet, be gärna om referenser för pågående projekt.

Vinstmarginal

2.9 %

Svag

Tunn marginal, kan tyda på hård prissättning eller pressat läge.

Verifiering & certifikat

Verifiering, försäkringar & certifikat

F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Verksamhet & ändamål

Aktiebolaget ska bedriva konstnärlig verksamhet och verka inom områdena landskapsarkitektur och konstnärlig verksamhet samt utbildning. Bedriva utställningar, mässor, fastighetsskötsel, hantverksrelaterade uppdrag, utsmyckningsverksamhet, landskapsarkitektverksamhet, trädgårdsskötsel och därmed jämförlig verksamhet.

Näringsgren (SNI)

23130

Tillverkning av buteljer, glasförpackningar och husgeråd av glas

Huvudbransch
71110

Arkitektverksamhet

Branscher & sökord

ArkitekterGlas, glasvarorProducenter

Team & organisation

Styrelse & ledning

Elna Melusine JolomLedamot
Elina Karin Linnéa BromellSuppleant

Uppgifter från Bolagsverket.

Se hela teamet & organisationen

Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.

Uppgradera sidan

Vanliga frågor om Elna Melusine Aktiebolag

Vad gör Elna Melusine Aktiebolag?
Elna Melusine Aktiebolag är verksamt inom glas med utgångspunkt i Simrishamn i Skåne län. Företaget arbetar bland annat med glas, glasvaror, producenter och arkitekter.
Var finns Elna Melusine Aktiebolag?
Elna Melusine Aktiebolag har sin verksamhet i Simrishamn i Skåne län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
Vilka tjänster erbjuder Elna Melusine Aktiebolag?
Företaget utför glas, glasvaror, producenter och arkitekter för kunder i och omkring Simrishamn. Du kan begära offert direkt via profilen.
Är Elna Melusine Aktiebolag ett registrerat företag?
Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 556958-5630 och har varit verksamt sedan 2014.
Hur stort är Elna Melusine Aktiebolag?
Elna Melusine Aktiebolag har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.28 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
Hur kontaktar jag Elna Melusine Aktiebolag?
Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.

Builvia Score

42/ 100

Okej

Sammanvägd bedömning från verifieringar, branschmedlemskap, erfarenhet och ekonomi.

Verifieringar50%
Branschmedlemskap0%
Erfarenhet100%
Ekonomi66%
Omdömen · Inga omdömen än0%
Företaget har tagit över sidan0%

Räkna på ditt jobb

Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.

Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.

Max 5 filer, 8 MB styck.

Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.

Hitta hit

C/O Elna Jolom Elna Melusine Ab, Frans Löfströms Väg 1, 27294 Simrishamn

Öppna vägbeskrivning i Google Maps

Direktbokning av tid

Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.

Uppgradera sidan

Fråga Builvia

Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.

Populära frågor

EM
Elna Melusine Aktiebolag
Glas | Simrishamn