DAB EL Stockholm AB
Kontrollerat företag
Org.nr kontrollerat mot Bolagsverket
Auktoriseringar
Inga certifikat eller behörigheter registrerade än
F-skatt
Registrerad F-skatt
Se företagets sociala kanaler
Instagram, Facebook, LinkedIn och hemsida visas när företaget verifierar sin profil.
Om företaget
DAB EL Stockholm AB är ett företag baserat i Stockholm, Stockholms län, som grundades år 2023. Företaget har en anställd och är verksamt inom elinstallationer samt som byggmästare.
Serviceområden
Registrerad adress
C/O Daniel Almqvist Björn, Midskeppsgatan 21 Lgh 1001, 12066 Stockholm
Tjänster
Så får du pris
Priser sätts alltid av utföraren själv. Begär en skräddarsydd offert nedan, det är kostnadsfritt och utan bindning.
Så jobbar DAB EL Stockholm AB
DAB EL Stockholm AB har inte aktiverat sin uppdragsprofil ännu.
Uppdragsprofilen är inte aktiverad
Tjänster enligt företagets egna uppgifter
Referensprojekt
Referensprojekt låsta
Bilder, pris, längd och recensioner från tidigare uppdrag visas när företaget verifierar sin profil och laddar upp riktiga referenser.
Ekonomi & nyckeltal
Omsättning
2024 till 2025 · klicka på ett år för detaljer
- 20240,80 Mkr
- 20250,46 Mkr
Antal anställda
Utveckling över tid
- 20241 st
- 20251 st
NyckeltalVerifierat
Räkenskapsår 2025 | Slutar 12/31
- Omsättning
- 461 tkr
- Resultat efter finansnetto
- 57 tkr
- Årets resultat
- 45 tkr
- Summa tillgångar
- 170 tkr
- Summa skulder
- 30 tkr
- Eget kapital
- 140 tkr
- Soliditet
- 82.4 %
- Anställda
- 1
Belopp i tkr om inget annat anges. Källa: bokslut för räkenskapsåret 2025.
Nyckeltal & finansiell styrka
Soliditet
82.4 %
Mycket stark
Företaget har goda ekonomiska muskler och klarar motgångar bra.
Kassalikviditet
5.9
Mycket stark
Gott om likvida medel för att betala löpande kostnader och material.
Vinstmarginal
12.4 %
Mycket stark
Hög lönsamhet, ett tecken på ett välskött och effektivt bolag.
Verifiering & certifikat
Verifiering, försäkringar & certifikat
F-skatt, försäkringsbolag, kollektivavtal och fullständig certifieringslista visas när företaget verifierar sin profil.
Verksamhet & ändamål
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva elinstallationer och konsultationer inom området samt därmed förenlig verksamhet.
Näringsgren (SNI)
Elinstallationer
Branscher & sökord
Team & organisation
Styrelse & ledning
Uppgifter från Bolagsverket.
Se hela teamet & organisationen
Medarbetare, roller, certifieringar per person och kontor visas när företaget verifierar sin profil.
Vanliga frågor om DAB EL Stockholm AB
- Vad gör DAB EL Stockholm AB?
- DAB EL Stockholm AB är verksamt inom elektriker med utgångspunkt i Stockholm i Stockholms län. Företaget arbetar bland annat med byggmästare och elinstallation.
- Var finns DAB EL Stockholm AB?
- DAB EL Stockholm AB har sin verksamhet i Stockholm i Stockholms län och tar uppdrag i närområdet. Adress och kontaktuppgifter finns på företagets profil på Builvia.
- Vilka tjänster erbjuder DAB EL Stockholm AB?
- Företaget utför byggmästare och elinstallation för kunder i och omkring Stockholm. Du kan begära offert direkt via profilen.
- Är DAB EL Stockholm AB ett registrerat företag?
- Ja, företaget är registrerat med organisationsnummer 559453-0452 och har varit verksamt sedan 2023.
- Hur stort är DAB EL Stockholm AB?
- DAB EL Stockholm AB har 1 till 10 anställda och en omsättning på 0.8 Mkr. Nyckeltalen uppdateras löpande på profilen.
- Hur kontaktar jag DAB EL Stockholm AB?
- Du når företaget via profilen på Builvia, där du kan begära offert eller skicka en förfrågan. Företaget tar emot nya förfrågningar.
Builvia Score
Ingen poäng visas för en profil som företaget inte har verifierat. Saknade profiluppgifter är inte en bedömning av företagets kvalitet.
Räkna på ditt jobb
Beskriv med egna ord och bifoga gärna bilder eller ritningar. Du får en tydlig sammanställning och ett ungefärligt pris direkt.
Mått, skick och önskemål gör uppskattningen mer träffsäker.
Endast en vägledande uppskattning. Utföraren lämnar slutgiltigt pris i sin offert. Dina filer sparas inte.
Hitta hit
C/O Daniel Almqvist Björn, Midskeppsgatan 21 Lgh 1001, 12066 Stockholm
Direktbokning av tid
Låt kunder välja och boka en tid direkt i kalendern. Aktiveras med Builvia Premium och slås på när du själv vill.
Fråga Builvia
Få svar direkt. Vi hjälper dig hitta rätt entreprenör eller leverantör.
Populära frågor
DAB EL Stockholm AB tar inte emot förfrågningar via Builvia än. Spara företaget eller kontakta ett av företagen nedan, de svarar direkt.